Wiadomości z Chorzowa

Kolejny sklep z dopalaczami zlikwidowany

  • Dodano: 2018-03-06 08:30, aktualizacja: 2018-03-06 08:35

Chorzowscy policjanci z referatu zwalczającego przestępczość pseudokibiców cały czas sprawdzają i weryfikują informacje o miejscach, gdzie mogą być sprzedawane tzw. dopalacze.

W miniony weekend, wspólnie z pracownikami sanepidu, skontrolowali sklep przy ulicy Styczyńskiego w Chorzowie. Podczas działań przejęli prawie 60 opakowań substancji psychoaktywnych. Przejęte środki zostaną teraz poddane szczegółowej analizie laboratoryjnej. Od jej wyników będzie zależało dalsze postępowanie w tej sprawie.

Policjanci z Referatu do Spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie cały czas skrupulatnie weryfikują i sprawdzają informacje o miejscach, gdzie rozprowadzane są dopalacze. Gdy tylko uzyskali informację, że takie środki mogą być sprzedawane w jednym z lokali na ulicy Styczyńskiego, postanowili to sprawdzić. Wspólnie z pracownikami sanepidu przeprowadzili kontrolę lokalu, podczas której znaleźli prawie 60 opakowań produktów, które mogą powodować zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Pracownicy sanepidu zabezpieczyli te środki. Przejęte specyfiki zostaną poddane analizie w laboratorium, celem określenia dokładnego składu tych substancji. Od wyników analizy będzie zależało dalsze postępowanie w tej sprawie. Sklep funkcjonował zaledwie kilka dni i dzięki szybkiej reakcji policjantów oraz pracowników sanepidu już został zamknięty.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/40/40-477830.mp4

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.