Wiadomości z Chorzowa

Komunikat Miasta ws. wydarzeń odbywających się w Parku Śląskim

 • Dodano: 2021-08-10 06:30, aktualizacja: 2021-08-10 06:37

Urząd Miasta Chorzów informuje, że zgodę na organizację wydarzenia Made in Poland oraz Fest Festivalu wydały odpowiednie władze Stadionu Śląskiego oraz Parku Śląskiego.

Urząd Miasta w Chorzowie brał udział w wydawaniu decyzji w zakresie warunków bezpieczeństwa podczas trwania imprezy (czyli: zabezpieczenie medyczne, sanitarne, pożarowe, ochrona, służba informacyjna, drogi ewakuacyjne), powołując się na ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych. 

Pytania i uwagi dot. organizacji imprez należy kierować do organizatorów wydarzeń

Park Śląski zawierając kilkuletnią umowę z organizatorem imprezy czyli Fest Festivalem, zezwolił na tego typu imprezę w parku. 

Miasto Chorzów nie ma możliwości prawnych w zakresie zajmowania stanowiska ws. emisji hałasu występujących podczas imprez masowych, powołując się na przepisy wykonawcze o ochronie środowiska. 

Wszelkie zapytania i uwagi dot. organizacji tych imprez należy kierować do organizatorów wydarzeń. 

Wszelkich informacji o Fest Festivalu należy szukać na stronie organizatora oraz Parku Śląskiego - zarządcy terenu, na którym odbywa się impreza.
 

Komentarze (9)    dodaj »

 • Hanys

  Dziadki na Rodos wypad disko polo suchać

 • Jo

  Stare dziady zawsze będą szkamrać, grać i dobrze się bawić. Dziadki milczeć

 • ...

  Nie dla PiSu.

 • Ślązak

  Dyrekcję z Parku trzeba zmienić

 • Miś Uszatek

  Czy ktoś w tym mieście ma odwagę powiedzieć "dość", aby w przyszłym roku park nie został zaorany i ogrodzony jak obecnie. Mam nadzieję, że ktoś odpowie za ten [...]. Na ogrodzeniach festiwalowych wyraźne napisy, iż zamknięcie alejek dotyczy dni 11-14 sierpnia, ale kto by się przejmował - alejki zamknięte wcześniej. Ludzie próbowali dzisiaj przedostać się z jednej strony parku na drugą, a tu niespodzianka - Aleja Spacerowa przy ulicy Chorzowskiej ogrodzona środkiem, z wystającymi elementami trzymającymi konstrukcję, jedna osoba tamtędy przejdzie, a reszta pod tory tramwajowe. Ktoś nad tym panuje? Żal też zwierząt. Okazało się, że decyzyjni z parku mają to głęboko w poważaniu. Po tym co widziałem w dniu dzisiejszym mogę śmiało powiedzieć - festiwal chaosu.

 • normalny

  Komuś słońce wypaliło mózg żeby zamykać 80% parku na idiotyczne hałasy !

 • Podpis

  Ludzie przecież to jest chore. Przy Powstańców o 1:20 w nocy było około 98 decybeli. Tu jest potrzebny pozew zbiorowy.

 • Mama

  Proszę zadzwonić na komendę miejska w Chorzowie, tan są zbierane dane do wniosku do Sądu

 • Tak jest

  Rozumiem koncert na stadionie 3 godziny i po wszystkim ale takie imprezy powinny się odbywać poza miastami, wokół pola i łąki i nikomu to nie przeszkadza. W centrum aglomeracji? Kto wpadł na ten pomysł? Teraz nikt się nie przyznaje, jedni zwalają na drugich, nie ma winnego. Tylko ktoś kieszenie sobie napchał. Ciekawe jak park będzie wyglądał po wyjeździe tej szarańczy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również