Wiadomości z Chorzowa

Koncert zespołu FEEL w Chorzowskim Centrum Kultury

  • Dodano: 2020-07-15 06:15, aktualizacja: 2020-07-15 06:19

Katowicki FEEL powstał w roku 2005, założony przez wokalistę, kompozytora, autora tekstów i gitarzystę Piotra Kupichę.

Oprócz niego zespół tworzą: Michał Nowak (basista), Łukasz Kożuch (keyboardzista) oraz Michał Opaliński (perkusista) i w takim niezmiennym składzie komponują razem do dnia dzisiejszego. Początkowo tworzyli pod szyldem Q2, następnie Q3, Q4, a nawet Kupicha Band. Ostatecznie zespół przyjął nazwę FEEL. Muzycznie oscylują pomiędzy rockiem a popem.

Grupa zadebiutowała w roku 2007 singlem: A gdy jest już ciemno. Utwór został zauważony przez dziennikarzy muzycznych, dzięki czemu usłyszano ją m. in. w Radio Zet, RMF FM, Radio ESKA. Z tym utworem zaprezentowali się na 44. Międzynarodowym Festiwalu w Sopocie i wywalczyli Bursztynowego Słowika oraz Słowika Publiczności.

Pierwszy krążek zespołu zatytułowany po prostu Feel wydany został przez EMI MUSIC Poland w 2007 roku. Album sprzedał się w nakładzie ponad 300 000 tys. egzemplarzy i uzyskał status diamentowej płyty.

Feel 2 – drugi album zespołu wydano w 2009 roku. Już w pierwszym dniu swej premiery osiągnął status złotej płyty, a w kolejnych miesiącach od ukazania się w sprzedaży pokrył się platyną. Singlem promującym album został utwór Pokaż mi niebo. Do owego kawałka został nakręcony teledysk,             w którym gościnnie wystąpił Andrzej Grabowski. Klip zrealizowano w katowickiej dzielnicy Nikszowiec. Kolejny wideoklip powstał do piosenki No kochaj mnie, gdzie został nakręcony na planie polskiego serialu  „Tancerze”. Na płycie znajduje się 12 kompozycji w tym utwór pt. Tylko powiedz czego chcesz, w którym gościnnie wystąpił  Sebastian Riedel.

W 2013 roku powstał utwór „Poczuj To”, który dotarł do czoł0wych miejsc list przebojów.

Zespół zdobył dużą ilość nagród i wyróżnień. Należy tutaj wymienić: statuetkę Złote Dzioby wręczoną przez Elżbietę Zapendowską w kategorii „ odkrycie roku”. Następnie Feel został nagrodzony Telekamerą w kategorii „muzyka”. Kolejno był Fryderyk, cztery Super Jedynki Krajowego festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Grupa jest również laureatem „Eska Music Awards -7 nagród w różnych kategoriach, „ Mikrofonów Popcornu 2008”, „ Viva Comet 2008”, „ MTV Europe Music Awards”.

Formacja Piotra Kupichy to jedna z wiodących zespołów na polskim rynku muzycznym. Zespół ma na swoim koncie wiele tras koncertowych. 18 października 2011 do sklepów muzycznych trafił nowy krążek zespołu Feel. Wydawnictwo zatytułowane Feel 3 zawierało 10 nowych utworów w tym Weekend (utwór pojawił się w filmie Cezarego Pazury o tym samym tytule). Dodatkowo na płycie znalazły się też dwa utwory bonusowe - Więcej jeśli się da (piosenka z serialu Rodzinka.pl) oraz  Zwycięstwa smak w wersji nagranej z gościnnym udziałem 16 członków zwycięskiej ekipy Piotra Kupichy z programu "Bitwa na głosy".

W 2014 roku na Festiwalu w Opolu zespół zdobył Super Jedynkę w kategorii Super Zespół.

W tym roku zespół Feel obchodzi 10-lecie istnienia na polskiej scenie muzycznej. Z tej okazji 25 listopada zespół wydaje nową płytę zatytułowaną ‘Feel The Best”. Na płycie znajdziemy najpopularniejsze hity zespołu oraz kilka nowych utworów, w tym oczywiście singiel „Swoje szczęście znam”, za który zespół otrzymał w sierpniu Złotą Płytę.

24.07.2020 r. godz. 19:00

więcej informacji i rezerwacja biletów:
damian_b@chck.pl tel. 32 349 78 71/65/63
bilety:
50 PLN

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.