Wiadomości z Chorzowa

Koniec aplikacji mobilnej Ruchu Chorzów. Klub wypowiedział umowę z operatorem

  • Dodano: 2021-11-18 14:15

To już koniec aplikacji mobilnej Ruchu Chorzów stworzonej we współpracy z firmą Sportbonus. Klub  jednostronnie wypowiedział umowę o współpracy. Powodem jest niewywiązywanie się z warunków umowy przez operatora.

Aplikacja Ruchu Chorzów przeszła do historii

Jak poinformowano w opublikowanym przez Zarząd Klubu w środę 17 listopada komunikacie, Klub jednostronnie wypowiedział umowę z operatorem aplikacji Ruchu Chorzów, którym była firma Sportgroup (dawniej Sportbonus).

– Powodem takiej decyzji jest niewywiązywanie się drugiej strony z postanowień umowy oraz ustaleń, jakie były zawierane w ostatnim czasie. Po dogłębnej analizie prawnej Klub postanowił więc zakończyć współpracę i poinformować o tym użytkowników aplikacji – poinformował Seweryn Siemianowski Prezes Zarządu Ruch Chorzów SA. w komunikacie. – Krok ten wykonujemy z wielkim żalem, ponieważ jako Klub wiązaliśmy olbrzymie nadzieje z projektem aplikacji, podtrzymując opinię, że mechanizm jej działania ma duży potencjał i jest bardzo korzystny dla wszystkich stron, biorących w nim udział. Musimy jednak stać na straży dobra Klubu i Kibiców, co jest wartością nadrzędną – czytamy dalej w komunikacie Klubu.

Aplikacja mobilna Ruchu Chorzów

Aplikacja mobilna Ruchu Chorzów powstała w grudniu 2019 roku. Obecnie korzystało z niej blisko 17 tysięcy użytkowników. Aplikacja składała się z wielu rozbudowanych modułów, takich jak aktualności, galerie, wideo, terminarz, tabela, kadra zespołu czy relacje meczowe. Znajdował się tam również tak zwany „Niebieski Facebook”, gdzie każdy mógł publikować zdjęcia, linki, dzielić się swoimi opiniami, komentować i udostępniać treści. 

Najważniejszą funkcją aplikacji był moduł finansowy. Użytkownicy poprzez codzienne zakupy mogli wspierać Klub finansowo, nie wydając na ten cel ani grosza. Wystarczyło, że przy pomocy aplikacji dokonywali zakupów – online lub stacjonarnie, u partnerów Ruchu Chorzów, a na konto Klubu trafiał określony procent od dokonanej transakcji. Użytkownicy jeszcze przed rozpoczęciem zakupów otrzymywali informację o tym, jaki procent miał trafić do Klubu. Jasno określone były też cele, na które prowadzona była zbiórka pieniędzy.

–  Zawieszamy wszelką aktywność związaną z obsługą aplikacji, przy czym cele, na które zbierano środki, będą przez Klub realizowane – poinformował Seweryn Siemianowski, Prezes Zarządu Ruch Chorzów SA.

Całą treść komunikat Zarządu Klubu można przeczytać TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również