Wiadomości z Chorzowa

Konsultacje społeczne w sprawie prac na podstawowych ciągach pasażerskich

  • Dodano: 2022-05-04 07:15, aktualizacja: 2022-05-04 08:43

Firma TPF Sp. z o.o. na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii realizuje prace przygotowawcze do projektu „Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E 30 i E 65) na obszarze Śląska na odcinku Katowice – Gliwice – opracowanie Studium Wykonalności”.

Konsultacje społeczne

Jednym z etapów opracowywania Studium Wykonalności są konsultacje społeczne z mieszkańcami

Konsultacje odbędą się w formie stacjonarnej 16 maja w godz. od 16:00 do 18:00 w lokalu przy ul. Wolności 3. Można również wypełnić ankietę (dostępna TUTAJ) lub pobrać druk w holu Urzędu Miasta Chorzów.

Ankietę można wypełnić do 30 maja br. oraz złożyć w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Chorzów.

Opracowanie dotyczy dwóch przystanków kolejowych zlokalizowanych w Chorzowie tj. Chorzów Batory i Chorzów Hajduki.

Link do materiałów w formie elektronicznej (plany sytuacyjne, orientacja) - TUTAJ.

Załączone dokumenty są dostępne także w wersji papierowej w Urzędzie Miasta Chorzów na tablicy ogłoszeń oraz w Wydziale Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych pok. 405.


O projekcie:

Projekt ma istotne znaczenie dla rozwoju gospodarczego, a także dla spójności społeczno-gospodarczej i terytorialnej kraju. Wpisuje się w obecnie obserwowany proces inwestycyjny polegający na dostosowaniu do potrzeb, skali i struktury przewozów kolejowych, zarówno w wymiarze ilościowym i jakościowym, a także efektywnej integracji poszczególnych gałęzi transportu w oparciu o zdefiniowane węzły przesiadkowe i integracyjne. Prace na linii przyczynią się do pogłębienia i przyspieszenia procesu integracji przestrzennej i gospodarczej miejscowości znajdujących się w obszarze linii kolejowej nr 137. Efektem realizacji prac w ramach niniejszego projektu będzie zwiększenie konkurencyjności oraz poprawa jakości i dostępności usług w regionalnym transporcie kolejowym oraz zwiększenia udziału ruchu kolejowego w obsłudze transportowej GOP

W założeniu polegać ma on między innymi na separacji pociągów między-aglomeracyjnych i regionalnych/aglomeracyjnych (w ramach Kolei Metropolitalnej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii), zwiększenie przepustowości linii kolejowej objętej zadaniem, w szczególności odcinka Katowice – Gliwice, zwiększenie dostępności transportu kolejowego w ruchu aglomeracyjnym i regionalnym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również