Wiadomości z Chorzowa

Kradli rowery miejskie i składowali w piwnicy. Straż miejska znalazła "dziuplę" złodziei

  • Dodano: 2021-09-01 10:00, aktualizacja: 2021-10-26 22:43

Zamiast jeździć na rowerach miejskich, kradli je, niszczyli, a następnie składowali w piwnicy. Straż miejska w Chorzowie właśnie znalazła schowek pełen rowerów.

Jak poinformował Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa, chorzowska straż miejska znalazła „dziuplę”, w której przechowywano skradzione rowery miejskie. Jednoślady były zdewastowane. 

- Sprawę przekazaliśmy do organów ścigania i będziemy ścigać takie przypadki bez litości . Kradzież roweru nie różni się pod względem prawnym od kradzieży samochodu! – wskazuje wiceprezydent Marcin Michalik.

Podkreślił także, że inwestycję, jaką jest Chorzowski Rower Miejski, czyli  Kajteroz udało się zrealizować dzięki unijnej dotacji i jest ona jednym z najlepszych systemów rowerowych w Polsce.

- Na każdym osiedlu w naszym mieście można taki rower wypożyczyć w zasadzie bezpłatnie lub za bardzo niewielkie pieniądze. Przez trzy lata działania #kajteroz skorzystało z nich setki tysięcy rowerzystów. Niestety niektórzy z naszych mieszkańców nie potrafią tego docenić i uszanować – skomentował Marcin Michalik.

Kajteroz, czyli Chorzowski Rower Miejski od 2018 roku

Przypomnijmy, że mieszkańcy Chorzowa rozpoczęli korzystanie z własnego systemu rowerowego 11 października 2018 roku. Początkowo użytkownicy mieli do dyspozycji 150 rowerów, które można było wypożyczać na 15 stacjach. Wraz z upływem czasu przybywały kolejne stacje. 21 marca 2021 roku, kiedy zainaugurowano kolejny sezon chorzowskiego systemu rowerów miejskich KajTeroz, do dyspozycji użytkowników było już 460 rowerów, które czekały na 46 stacjach.

- Zeszły rok, pomimo pandemii i przełożeniu terminu startu sezonu 2020, przyniósł nam sto tysięcy wypożyczeń. Wszyscy pamiętamy natomiast ponad 276 tysięcy wypożyczeń w roku 2019. To pokazuje, że chorzowianie chętnie korzystają z rowerów czy to w celach rekreacyjnych, czy transportowych – podsumował Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Co ciekawe, w minionych latach najpopularniejsze były stacje ulokowane na terenie Parku Śląskim, w okolicach Parku Róż, a także te zlokalizowane przy Rynku i w Chorzowie Batorym.

Kradli rower miejskie i składowali w piwnicy. Straż miejska znalazła

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również