Wiadomości z Chorzowa

Kryminalne zagadki Chorzowa

  • Dodano: 2018-10-08 09:15

Chorzowscy policjanci spotkali się z uczniami z Zespołu Szkół Technicznych w Chorzowie. Tematem spotkania była służba w policji pokazana przez pryzmat zgłębiania tajników kryminalistyki. To już kolejna prelekcja mundurowych z młodzieżą, przedstawiająca zawód policjanta.

Wczoraj policjant dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Chorzowie - st. sierż. Bartłomiej Imbierowski wraz z technikiem kryminalistycznym - asp. szt. Markiem Bigasem, przeprowadzili niezwykłe zajęcia dla młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych w Chorzowie. Ich celem było przybliżenie pracy policjanta, którą młodzież miała okazję poznać, zgłębiając wiedzę kryminalistyczną. Technik, w niezwykle interesujący sposób, opowiadał o rodzajach śladów kryminalistycznych i metodach ich zabezpieczania oraz pokazywał wyposażenie technika kryminalistyki na miejscu zdarzenia. Policjant dzielnicowy opowiadał o ciekawych aspektach swojej pracy i kontaktach z ludźmi, przedstawił młodzieży Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikację „Moja Komenda”. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem a młodzież zadawała policjantom szereg pytań. Prelekcja była okazją do promowania służby w Policji i zachęcania młodych ludzi do wyboru tego zawodu.

To już kolejne w tym roku spotkanie chorzowskich mundurowych, realizowane w ramach  kampanii promocyjno-informacyjnej "Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również