Wiadomości z Chorzowa

Krzysztof Klimosz nie jest już prezesem Stadionu Śląskiego

  • Dodano: 2019-07-01 12:15

Zmiany personalne w spółce Stadion Śląski. Marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski odwołał ze stanowiska szefa obiektu, Krzysztofa Klimosza.

Jakub Chełstowski zamyka w ten sposób okres kadrowych roszad w spółkach województwa śląskiego. Krzysztof Klimosz, który kierował Stadionem Śląskim od listopada 2015 roku kończy w tym roku trzyletnią kadencję na stanowisku prezesa spółki. Marszałek województwa zdecydował o nieprzedłużaniu kontraktu z ustępującym szefem Śląskiego.

W trakcie pracy Klimosza na stanowisku prezesa spółki udało się ostatecznie zakończyć z sukcsem remont chorzowskiej areny, a później zorganizować wiele imprez muzycznych, m.in. koncert Guns’n’Roses, Sylwester z Polsatem i niedawne Scenozstąpienie, a także sportowych (mecze piłkarskie, w tym reprezentacji Polski, meetingi lekkoatletyczne, targi motoryzacyjne, maratony i biegi czy zawody żużlowe).  

Marszałek zaproponował Krzysztofowi Klimoszowi stanowisko wiceprezesa, na którą dotychczasowy szef Stadionu Śląskiego przystał. Jakub Chełstowski zamyka w ten sposób wymianę kierownictwa w spółkach należących do województwa, wynikających ze zmiany władz regionu po wyborach samorządowych 2018.

Nowe władze mają Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, Park Śląski, Fundusz Górnośląski. Wkrótce zostanie rozpisany konkurs na nowego szefa Kolei Śląskich. Pod koniec maja ze stanowiska zrezygnował dotychczasowy prezes, Wojciech Dinges. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • mar

    Unikajcie przebywania w okolicy Stadionu Slaskiego. Jest tam wyższa niż stadion wieża,na której znajduje się duża ilość nadajników telefoni i czort wie co jeszcze. Okoliczni mieszkancy przerazeni plaga smierci w wyniku nowotworow uzyskali w UM Chorzow informacje, ze w obrebie 70m wieza emituje promieniowanie wyzsze niz polska norma okresla jako maksymalne. Info podal naczelnik wydzialu budownictwa w Chorzowie. Ten sam,ktory wydal zgode na jej budowe. Przebywanie w tamtym rejonie jest wiec niebezpieczne dla zdrowia i zycia. Sprawą powinna zająć się prokuratura w trybie pilnym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również