Wiadomości z Chorzowa

Kultowy musical „Koty” niebawem znajdzie się w repertuarze Teatru Rozrywki

  • Dodano: 2022-02-22 07:30, aktualizacja: 2022-02-21 21:33

Już 27 kwietnia na scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie zobaczymy popularny musical „Koty” Andrew Lloyd Webbera w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Kilka dni temu chorzowska scena opublikowała też plakat, który będzie promował spektakl.

Reżyseruje Jakub Szydłowski, kierownictwo muzyczne objęła Ewa Zyg, z kolei choreografię przygotował Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka, za scenografię i reżyserię świateł odpowiada Grzegorz Policiński, a za kostiumy - Dorota Sabak. 

Konkurs na plakat promujący słynny musical „Koty” został zakończony. Wiadomo, że wzięło w nim udział 250 prac. Zwycięską propozycję przygotował Marek Maciejczyk (Maciejczyk Art) - grafik, ilustrator, plakacista. Twórca był wielokrotnie nagradzany oraz wyróżniany podczas międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów z zakresu projektowania graficznego, w szczególności - plakatu. Jego prace prezentowane były na licznych wystawach i przeglądach - na całym świecie. Wybrane projekty plakatów zgłoszone do konkursu, zostaną zaprezentowane w dniu premiery musicalu. 

Musical „Koty” wyprodukowany zostanie we współpracy z The Really Useful Group Ltd. Muzykę przygotował Andrew Lloyd Webber w oparciu o Old Possum`s Book Of Practical Cats, z kolei autorem libretta jest Thomas Stearns Eliot. Tłumaczenia podjął się Daniel Wyszogrodzki oraz Wojciech Kępczyński.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również