Wiadomości z Chorzowa

Kultowy musical „Koty” niebawem znajdzie się w repertuarze Teatru Rozrywki

  • Dodano: 2022-02-22 07:30, aktualizacja: 2022-02-21 21:33

Już 27 kwietnia na scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie zobaczymy popularny musical „Koty” Andrew Lloyd Webbera w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Kilka dni temu chorzowska scena opublikowała też plakat, który będzie promował spektakl.

Reżyseruje Jakub Szydłowski, kierownictwo muzyczne objęła Ewa Zyg, z kolei choreografię przygotował Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka, za scenografię i reżyserię świateł odpowiada Grzegorz Policiński, a za kostiumy - Dorota Sabak. 

Konkurs na plakat promujący słynny musical „Koty” został zakończony. Wiadomo, że wzięło w nim udział 250 prac. Zwycięską propozycję przygotował Marek Maciejczyk (Maciejczyk Art) - grafik, ilustrator, plakacista. Twórca był wielokrotnie nagradzany oraz wyróżniany podczas międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów z zakresu projektowania graficznego, w szczególności - plakatu. Jego prace prezentowane były na licznych wystawach i przeglądach - na całym świecie. Wybrane projekty plakatów zgłoszone do konkursu, zostaną zaprezentowane w dniu premiery musicalu. 

Musical „Koty” wyprodukowany zostanie we współpracy z The Really Useful Group Ltd. Muzykę przygotował Andrew Lloyd Webber w oparciu o Old Possum`s Book Of Practical Cats, z kolei autorem libretta jest Thomas Stearns Eliot. Tłumaczenia podjął się Daniel Wyszogrodzki oraz Wojciech Kępczyński.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również