Wiadomości z Chorzowa

Podsumowanie skutków silnego wiatru. Jak sytuacja wyglądała w Chorzowie?

  • Dodano: 2022-02-21 13:30, aktualizacja: 2022-02-21 15:13

Niebezpieczna aura powodująca silne porywy wiatru utrzymuje się na terenie kraju od czwartku 17 lutego 2022 roku. Od tego czasu w województwie śląskim łącznie odnotowano ponad 2 tysiące interwencji straży pożarnej!

Silny wiatr i wichury w województwie śląskim

Wskutek silnego wiatru w minionych dniach w województwie śląskim poszkodowanych zostało pięć osób: dwie w Rudzie Śląskiej oraz po jednej w Zabrzu, Kaletach i Tychach. Uszkodzonych lub zerwanych zostało 245 dachów na budynkach. 

Najwięcej interwencji prowadzono w powiatach częstochowskim i m. Częstochowa, lublinieckim oraz zawierciańskim. W działania zaangażowanych było ponad 2000 zastępów PSP i OSP, czyli ponad 10 tysięcy strażaków.

Orkan Eunice dotarł do Chorzowa!

Od piątku 18 lutego do niedzieli 20 lutego w Chorzowie strażacy interweniowali łącznie 13 razy.

Jak przekazali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, dotyczyły one głównie powalonych drzew, oderwanych gałęzi oraz uszkodzonych lub oderwanych blach. Jedna z nich dotyczyła przewróconego słupa reklamowego. Interwencje miały miejsce między innymi na ulicach Maciejkowickiej, Racławickiej, Katowickiej, 3 Maja, Długiej, Jarzębinowej, Opolskiej i Truchana.

Wskutek silnego wiatru w poniedziałek 21 lutego doszło do kolejnych dwóch zdarzeń.

W minioną niedzielę dla województwa śląskiego wydano kolejne ostrzeżenie o silnym wietrze o prędkości od 25 do nawet 90 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje w poniedziałek 21 lutego od godziny 2:00 do 17:00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również