Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie trwa usuwanie skutków wichury, która przeszła przez miasto

  • Dodano: 2022-01-30 16:45

Połamane drzewa, zniszczone samochody, naruszone elementy elewacji czy zniszczone dachy – tak wygląda bilans szkód wywołanych wichurą, która przeszła przez Chorzów. Zgodnie z prognozami sytuacja pogodowa nie ulegnie poprawie do poniedziałku.

Silny wiatr także wieczorem i w nocy

W sobotę, 29 stycznia, IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące silnego wiatru. Obecnie, do godziny 21.00, na obszarze całego województwa śląskiego obowiązuje drugi stopień zagrożenia. Średnia prędkość wiatru ma osiągać od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Lokalnie możliwe są burze.

W sobotę strażacy interweniowali 102 razy.  Najwięcej interwencji odnotowano w: pow. gliwickim (15), pow. częstochowskim (12) i Katowicach (10). W wielu miejscach wystąpiły też przerwy w dostarczaniu energii elektrycznej.

Dziś 30. finał WOŚP. Z uwagi na pogodę program imprezy uległ zmianie

- Z powodu silnego wiatru dzisiejsze koncerty „Gramy dla WOŚP” zostały przeniesione z Rynku do budynki Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7 – informuje chorzowski magistrat.

Jak dodają przedstawiciele UM w Chorzowie, decyzja została podjęta w trosce o zdrowie mieszkańców, wolontariuszy oraz wykonawców, po gruntownym przeanalizowaniu prognozy pogody.


Czy wieczorem sytuacja się poprawi? Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozwiewa wątpliwości, informując, że zarówno wieczorem, jak i w nocy (30/31.01) możliwy jest silny wiatr, zawieje i zamiecie śnieżne. 

- Przygotuj się na trudne warunki na drogach i przerwy w dostawie prądu. Wiatr może osiągać lokalnie nawet 100 km/h – informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Komentarze (3)    dodaj »

  • TLS handshake

    Szkoda, że tych starych topoli w obrębie parku róż nie połamało co są wysokie na 6 pięter.

  • Gienek

    Jeśli to teren CHSM to zadzwoń do nich. Na Pniokach nam się udało. Wycieli wszystkie topole i teraz mamy już posadzone nowe drzewa.

  • Mojkotr

    Trochę powiało

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również