Wiadomości z Chorzowa

Legenda Ruchu Chorzów skazana prawomocnym wyrokiem! 

  • Dodano: 2019-11-15 10:15

Mariusz Ś., były reprezentant Polski i legenda Ruchu Chorzów, został skazany prawomocnym wyrokiem. Został uznany za winnego nielegalnego składowania odpadów w okolicy Głuchołaz, w woj. opolskim. 

Mariusz Ś. nielegalnie składował 300 ton odpadów

Według ustaleń śledztwa Mariusz Ś. wraz z Witoldem W. w okolicy Głuchołaz urządzili nielegalne składowisko odpadów. Zwieziono tam blisko 300 ton śmieci. Obaj mężczyźni zostali najpierw skazani przez Sąd Rejonowy w Prudniku. Były napastnik Ruchu Chorzów otrzymał karę grzywny 10 tys. złotych, a jego wspólnik – 6 tys. złotych. Obydwaj mają także zapłacić po 2 tys. złotych nawiązki na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Oskarżeni odwołali się od wyroku sądu pierwszej instancji, sprawa trafiła więc do Sądu Okręgowego w Opolu. Sąd ten podtrzymał wyrok niższej instancji, który stał się prawomocny. Mariusza Ś. i Witolda W. uznano za winny nielegalnego składania odpadów.

Mariusz Ś. to legenda Ruchu Chorzów

Mariusz Ś. to wychowanek Polonii Bytom, ale większość swojej piłkarskiej kariery spędził w Ruchu Chorzów i został legendą zespołu Niebieskich. W sezonie 1997/1998 został królem strzelców Ekstraklasy. Przez jeden sezon grał także w Legii Warszawa, a swoją piłkarską karierę zakończył w Rozwoju Katowice. W latach 1996-1998 rozegrał pięć spotkań w reprezentacji Polski. 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Tur

    Jaki klub, taka legenda....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.