Wiadomości z Chorzowa

Łukasz Bereta nowym trenerem Ruchu Chorzów

  • Dodano: 2019-06-18 17:15

Łukasz Bereta został nowym trenerem Ruchu Chorzów. Pochodzący z Rudy Śląskiej 28-latek ostatnio prowadził czwartoligowego Gwarka Ornontowice.

Nowy trener Ruchu Chorzów marzył o tej funkcji

Nowy szkoleniowiec Niebieskich podkreśla, że propozycja objęcia funkcji pierwszego trenera Ruchu była dla niego miłym zaskoczeniem i zwieńczeniem marzeń z dzieciństwa.

- Praca w takim klubie to dla mnie duże wyzwanie i odpowiedzialność. Ruch to klub, który ma niezwykle bogatą historię i wspaniałych kibiców, którzy zasługują na znacznie lepszą grę zespołu. Dla nich warto wyprowadzić ten klub na wyższy poziom. Jestem wychowankiem Ruchu i dostałem tutaj szansę. Chciałbym, aby otrzymali ją również zawodnicy stąd, związani z Chorzowem i regionem, czy juniorzy, którzy mają duży potencjał. Musimy obracać się w pewnych realiach finansowych, dlatego będziemy wyszukiwać wyróżniających się piłkarzy w III, IV lidze, dla których Ruch będzie – tak jak dla mnie – spełnieniem marzeń lub szansą na wybicie się – podkreśla Łukasz Bereta.

Nowy trener Ruchu Chorzów pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Gwieździe Ruda Śląska. Grał także w Rozwoju Katowice i niższych klubach rozgrywkowych. W latach 2004-2010 szkolił się na Cichej. W 2012 został licencjonowanym trenerem Polish Soccer Skills i odbył wyjazdy szkoleniowe do Manchesteru United, Manchesteru City, Evertonu, Sevilli czy Barcelony. Miał także staże trenerskie w Borussii Dortmund, Rozwoju Katowice i dwukrotnie w Ruchu Chorzów. Posiada licencję trenerską UEFA A oraz UEFA Elite Youth A. Prowadził drużyny Pogoni Nowy Bytom, Szczakowianki Jaworzno i Gwarka Ornontowice. Pracował także w Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów.


 

Komentarze (3)    dodaj »

  • kibic

    Młody - będzie mu się chciało!

  • WaJa

    Kiedy w końcu ruszy budowa stadionu przy Cichej?

  • Ginter

    Jak se za niego zaplacisz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również