Wiadomości z Chorzowa

Lustro poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Głównej w Chorzowie

  • Dodano: 2019-10-04 12:00

Będzie bezpieczniej przy wyjeździe z ul. Gdańskiej do ul. Głównej w Chorzowie. W tym miejscu zamontowane zostanie lustro drogowe. 

O poprawę bezpieczeństwa przy wyjeździe z ul. Gdańskiej i zamontowanie w tym miejscu lustra ulicznego prosił miejski radny Szymon Piecha. 

- Bezpiecznemu wyjazdowi z tej ulicy zagraża budynek znajdujący się na terenie Novichemu. Za bardzo "wychodzi" na ulicę – argumentował, w interpelacji do prezydenta miasta, radny Szymon Piecha.

Lustro drogowe poprawia bezpieczeństwo, ale jest to rozwiązanie niedoskonałe

W związku z interpelacją miejskiego radnego przeprowadzono wizję w terenie. 

- W wyniku wizji uznano zasadność zabudowy lustra drogowego na skrzyżowaniu ulic Gdańska – Główna ze względu na ograniczoną widoczność spowodowaną obiektem stałym. Zakup i montaż lustra zostanie zlecony firmie prowadzącej bieżące utrzymanie oznakowania pionowego – informuje zastępca prezydenta Chorzowa, Marcin Michalik.

Fachowcy ostrzegają, że choć lustro drogowe poprawia bezpieczeństwo, to jest to rozwiązanie niedoskonałe. Może zniekształcać obraz, co czasem powoduje błędną ocenę odległości do nadjeżdżającego z boku samochodu.
 

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Roubi

    Pisałem już pisma do MZUiM ale bez odezwu. Chyba czekają aż tragedia się wydarzy. Może za pośrednictwem portalu MojChorzow.pl coś dałoby się zrobić.

  • Roubi

    Przydałoby się takie lustro drogowe na ulicy Konopnickiej 15 przed wyjazdem z posesji. Małym samochodom jest trudno wyjechać i włączyć się do ruchu ponieważ często i gęsto zaparkowane samochody na poboczu zasłaniają widoczność. Byłoby mniej nerwów a zwiekszyło by sie bezpieczeństwo na tej drodze.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.