Wiadomości z Chorzowa

Lustro poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Głównej w Chorzowie

  • Dodano: 2019-10-04 12:00

Będzie bezpieczniej przy wyjeździe z ul. Gdańskiej do ul. Głównej w Chorzowie. W tym miejscu zamontowane zostanie lustro drogowe. 

O poprawę bezpieczeństwa przy wyjeździe z ul. Gdańskiej i zamontowanie w tym miejscu lustra ulicznego prosił miejski radny Szymon Piecha. 

- Bezpiecznemu wyjazdowi z tej ulicy zagraża budynek znajdujący się na terenie Novichemu. Za bardzo "wychodzi" na ulicę – argumentował, w interpelacji do prezydenta miasta, radny Szymon Piecha.

Lustro drogowe poprawia bezpieczeństwo, ale jest to rozwiązanie niedoskonałe

W związku z interpelacją miejskiego radnego przeprowadzono wizję w terenie. 

- W wyniku wizji uznano zasadność zabudowy lustra drogowego na skrzyżowaniu ulic Gdańska – Główna ze względu na ograniczoną widoczność spowodowaną obiektem stałym. Zakup i montaż lustra zostanie zlecony firmie prowadzącej bieżące utrzymanie oznakowania pionowego – informuje zastępca prezydenta Chorzowa, Marcin Michalik.

Fachowcy ostrzegają, że choć lustro drogowe poprawia bezpieczeństwo, to jest to rozwiązanie niedoskonałe. Może zniekształcać obraz, co czasem powoduje błędną ocenę odległości do nadjeżdżającego z boku samochodu.
 

Komentarze (2)    dodaj »

  • Roubi

    Pisałem już pisma do MZUiM ale bez odezwu. Chyba czekają aż tragedia się wydarzy. Może za pośrednictwem portalu MojChorzow.pl coś dałoby się zrobić.

  • Roubi

    Przydałoby się takie lustro drogowe na ulicy Konopnickiej 15 przed wyjazdem z posesji. Małym samochodom jest trudno wyjechać i włączyć się do ruchu ponieważ często i gęsto zaparkowane samochody na poboczu zasłaniają widoczność. Byłoby mniej nerwów a zwiekszyło by sie bezpieczeństwo na tej drodze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również