Wiadomości z Chorzowa

Maciej Sadlok po ośmiu latach znów piłkarzem Ruchu Chorzów. Podpisał roczny kontrakt

  • Dodano: 2022-07-05 16:15

Wielu kibiców Niebieskich wyczekiwało tego powrotu. Po ośmiu latach do Ruchu Chorzów wraca Maciej Sadlok. Piłkarz 1 lipca podpisał z klubem roczny kontrakt.

To już oficjalne – do Ruchu Chorzów po ośmiu latach przerwy wraca niezwykle lubiany przez kibiców „Sadloczek”. W ten sposób Maciej Sadlok będzie wzmacniał obronę Niebieskich przez kolejny rok. Na taki okres piłkarz podpisał nowy kontrakt z klubem z Cichej 6.

Podpisanie kontraktu z Ruchem jest dla mnie jak powrót do domu. To tutaj dostałem pierwszą szansę w zawodowej piłce, spędziłem tu wiele lat i bardzo miło je wspominam. Cieszę się, że wracam i mam nadzieję, że pomogę drużynie na boisku realizować stawiane cele – przekonuje 33-letni obrońca w oficjalnym komunikacie wydanym przez Ruch Chorzów.

Maciej Sadlok przyszedł na świat 29 czerwca 1989 roku w Oświęcimiu i swoje pierwsze kroki stawiał w Pasjonacie Dankowice. Zawodnikiem Ruchu Chorzów po raz pierwszy stał się na początku 2007 roku, debiutując w pierwszym składzie latem, gdy „Niebiescy” awansowali do Ekstraklasy.

Maciej Sadlok wraca na Cichą po 8 latach w Wiśle Kraków

Transfer do do Polonii Warszawa nastąpił w sezonie zimowym 2010/2011, jednak Sadlok wrócił na Cichą latem rok później. Po dwóch latach znalazł się w Wiśle Kraków i w tym klubie grał przez ostatnich osiem sezonów. Jako reprezentant Ruchu zagrał w 115 spotkań i jest autorem jednej bramki.

Będąc w składzie „Niebieskich” zdobył dwa brązowe medale mistrzostw Polski (2010 i 2014). Niezwykle doświadczony 33-letni obrońca wystąpił 340 razy w Ekstraklasie, a także 15 razy w reprezentacji Polski.

Fani Ruchu Chorzów zastanawiają się nad tym, kiedy Maciej Sadlok wróci do pełnowymiarowej gry, gdyż nie jest tajemnicą, że cierpi z powodu razu stawu skokowego, będącego nieprzyjemną pamiątką po ostatnim meczu w barwach Wisły Kraków.

W rozmowie z portalem Niebiescy.pl trener Ruchu Chorzów, Jarosław Skrobacz zapewnia, że jest w stałym kontakcie z piłkarzem i zarówno klub, jak i sam zawodnik liczą na to, że obrońcy uda się wrócić do normalnych treningów jeszcze w tym miesiącu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • M4

    piłkarze kochają klub i R? tylko kasa się liczy nic więcej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również