Wiadomości z Chorzowa

Magdalena Gorzkowska z Chorzowa nie rezygnuje z K2!

  • Dodano: 2021-01-18 12:30

W sobotę doszło do historycznego wydarzenia. Grupa dziesięciu Nepalczyków zdobyła K2. Do tej pory był to jedyny ośmiotysięcznik niezdobyty zimą. Czy z tego powodu wyprawa chorzowianki - Magdaleny Gorzowskiej stanęła pod znakiem zapytania? Jakie plany ma himalaistka? 

- Tak, to się wydarzyło. Spodziewałam się tego. Widziałam, jaka tu jest wielka motywacja w ekipie, determinacja i współpraca. To był klucz do tego, żeby się udało. Bardzo się cieszę, że ta karta historii została zamknięta - skomentowała polska himalaistka Magdalena Gorzkowska w programie Dzień Dobry TVN.

Polka przyznała, że nie zamierza rezygnować z wejścia na górę. Kolejne ataki mają nastąpić w ciągu najbliższych dwóch tygodni. 

- Ja tutaj robię swoje od początku. Mam swój plan na tę górę. To, że góra jest zdobyta, nie wpływa kompletnie na moje plany, na moją motywację. Dalej działam. W tym momencie czekamy tak naprawdę na prognozy, które pokażą, że wiatry nie są aż tak silne i będziemy mogli wyjść do góry. Spodziewam się, że do dwóch tygodni na pewno już wyruszymy w stronę szczytu - zapowiedziała Magdalena Gorzkowska w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również