Wiadomości z Chorzowa

Mają swoje pierwsze "prawo jazdy"

  • Dodano: 2021-06-28 08:15, aktualizacja: 2021-06-28 06:10

W piątek policjanci z chorzowskiej drogówki przeprowadzili egzamin na kartę rowerową dla wszystkich chętnych, którzy przyszli na teren Parku Śąskiego. Egzamin cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Niestety nie wszystkim udało się zdobyć "pierwsze" prawo jazdy.

Funkcjonariusze chorzowskiej drogówki  przeprowadził egzamin na kartę rowerową dla wszystkich chętnych, którzy przyszli na teren Parku Sląskiego. Sprawdzian umiejętności poprzedzony był prelekcją na temat praw i obowiązków niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz bezpiecznego korzystania z dróg przez kierujących jednośladami. Policjanci czuwali nad prawidłowym przebiegiem egzaminu oraz oceniali wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne dzieci. W sumie zgłosiło się kilkadziesiąt osób i to nie tylko z Chorzowa, ale także z miast ościennych. Niestety nie wszyscy mogli się cieszyć zdobyciem "pierwszego" prawa jazdy. Każdy jednak otrzymał od chorzowskich mundurowych drobny upominek. W wydarzeniu uczestniczyli również strażnicy miejscy oraz przedstawicielki chorzowskiego Sanepidu. Kolejne egzaminy już wkrótce, serdecznie zapraszamy.

Przypominamy!

Od 20 maja zaczęły obowiązywać nowe regulacje w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym dotyczące coraz popularniejszych, nowoczesnych środków transportu. Zdobyta karta rowerowa będzie uprawniała młodych ludzi do korzystania na przykład z hulajnogi czy deskorolki elektrycznej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również