Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Marek Kopel nowym dyrektorem Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

 • Dodano: 2019-01-31 09:00, aktualizacja: 2019-01-31 11:24

Obecny dyrektor Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Grzegorz Gowarzewski, z końcem stycznia przechodzi na emeryturę. Od lutego zastąpi go znany chorzowianom Marek Kopel, niegdysiejszy prezydent miasta.

Nowy dyrektor ChSM

Kopel od lat związany jest z ChSM, od 2016 pełni bowiem funkcję prezesa rady nadzorczej spółdzielni. Niedawno pożegnał się ze stanowiskiem kierownika Zarządu Transportu Metropolitarnego i zajmie się koordynowaniem prac w Chorzowie. Opinie na ten temat są podzielone.

Miałem zaszczyt kierować jedną z najstarszych spółdzielni mieszkaniowych w kraju, na dorobek której pracowało kilka pokoleń mieszkańców miasta. Chorzowska Spółdzielnia Mieszkaniowa jest od wielu lat jedną z najlepiej zarządzanych spółdzielni w Polsce. Mam głębokie przekonanie, że to się nie zmieni - dzięki ludziom, którzy ją tworzą, możemy z optymizmem spoglądać w przyszłość - napisał Gowarzewski w podziękowaniach, zamieszonych w Wiadomościach Spółdzielczych, gazetce ChSM

Mieszkańcy sceptycznie o Marku Koplu.  Co za farsa - napisał jeden z mieszkańców

Nie brakuje głosów krytyki ze strony chorzowian, wśród których jest wiele osób pamiętających miasto z czasów, gdy prezydentem był Marek Kopel. Uważają, że miasto za jego czasów nie rozwijało się tak dobrze, jak powinno. Często wytyka się mu także niespełnione obietnice, dotyczące m.in. zburzenia niezbyt popularnej estakady, która wyraźnie zmieniła śródmieście.

Co za farsa - napisał jeden z mieszkańców .

Ten pan doprowadzi CHSM do upadku, tak jak miasto Chorzów gdy był prezydentem - dodała inna osoba, kilka minut później.

W 2010 w jednym z komentarzy pod naszym artykułem dotyczącym remontu estakady, w komentarzach pisano tez tak:

Przed ostatnimi wyborami do rad obecni "wybrańcy" obiecywali rozbiórkę estakady, wspaniały miejski rynek i budowę obwodnicy. Oczywiście z przyczyn "niezależnych" nic z tego nie wyszło. Może wyjdzie zmiana rządów w Chorzowie?

Podobnych głosów nie brakuje, choć są także ci, którzy chcą dać szansę wykazać się nowemu dyrektorowi. W końcu MZT było zadowolone z jego pracy.

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Macba

  Kopek obiecał ruszyć sprawę w sprawie szczekających 2 psów całą noc byłem niego powiedział że nie może reagować na uciążliwe całonocne szczekanie psów 2 lata bujamsie z tym problem

 • Chorzowianin

  To zenada same kumplostwo niech ten gostek zniknie z chsm kto go wybral na prezesa byl daremnym prezydentem miasta i teraz jeszcze to moze przydalaby sie jakas kontrols

 • Mieszkaniec

  Marek Kopel prezesem spółdzielni ludzie obudźcie się przecież ten człowiek to totalna porażka. Nasza cudowna spółdzielnia i miasto to padnie . Teraz to się dzieje totalna samo wolka. Ręką rękę myje. Brak słów

 • Maryla

  Obawiam się, że położy spółdzielnię. Czy nie ma już innych ludzi do zarządzania tak dobrze prosperującą spółdzielnią? zawsze trzeba upchnąć tyłek na jakieś poczytne stanowisko. Jak wiele znaczą znajomości. Nie udało się w się w metropolii, to szybko na fotel do ChSM....Koniec komentarza!

 • Wanda Sułkowska

  Znane od lat zjawisko: "karuzela stanowisk". Czyż w mieście brakuje młodych, wysoko wykształconych ludzi? Świat daje szanse młodym. Starzy mogą bezpłatnie mieć głos doradczy.

 • ares

  no tak... a ja się zastanawiałem jak młody kopel został wprowadzony do spółki tramwaje śląskie... cóż... Jako, że PO połączyło się ze wspólnym chorzowem, w następnych wyborach już mojego głosu nie dostaną

 • Artur

  Gosc jest jak mróz - jak zostawisz gdzies szpare - to badz pewien ze ja znajdzie i wcisnie sie do srodka...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.