Wiadomości z Chorzowa

Marszałkowskie wsparcie tylko dla jednego klubu sportowego z Chorzowa! 

 • Dodano: 2020-10-13 13:45

Samorząd województwa śląskiego na wsparcie klubów sportowych przeznaczył 800 tys. zł. Do Chorzowa trafiło tylko 10 tys. zł, bo marszałkowskie dofinansowanie uzyskał zaledwie jeden klub. 

„Śląski Program Klub” ma wspierać przedsięwzięcia z zakresu upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Dofinansowanie z samorządu województwa można przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu sportowego, opłatę trenerów oraz organizację obozów sportowych. 

- Zależy nam na tym, by sport się rozwijał w różnych obszarach, szczególnie teraz, w tym trudnym czasie dla klubów sportowych. (...) Sukces programu w skali kraju i regionu pokazuje, że warto inwestować w sport, wspierać małe kluby i promować aktywność i zdrowy styl życia wśród najmłodszych adeptów sportu – podczas uroczystości na Stadionie Śląskim mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Dofinansowanie dostał tylko klub AKS Wyzwolenie

Wsparcie ze „Śląskiego Programu Klub” uzyskały 73 kluby z naszego regionu. Wśród nich znalazł się tylko jeden klub z Chorzowa – AKS Wyzwolenie. Na szkolenie dzieci i młodzież do naszego miasta trafiło więc tylko 10 tys. zł z konkursowej puli 800 tys. zł. 

W marszałkowskim konkursie mogły wziąć udział kluby sportowe zarejestrowane od co najmniej 2 lat. Poza AKS Wyzwolenie z Chorzowa zgłosiło się jeszcze pięć innych klubów: KS Stadion Śląski, UKS Ruch Chorzów, Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji „Sokolnia”, UKS Statima Biathlon i UKS Chorzów. Ich ofert nie uzyskały jednak wystarczającej liczby punktów. 

Władze województwa śląskiego podkreślają, że to pierwszy region w Polsce, w którym zainicjowano tego typu wsparcie dla klubów sportowych. Wysokość dotacji dla klubów jednosekcyjnych to 10 tys. zł a dla wielosekcyjnych 15 tys. zł. 

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Hehe

  To jest propagandowa kpina z mieszkańców. Brawo PiS, robicie ludzi w balona.

 • jnm

  Piłkarzom ze stadionu czy z ruchy faktycznie nie powinni dawać kasy - w piłce nożnej jest pełno pieniędzy tylko źle zarządzanych.Ale brak wsparcia dla sokolni czy biatlonu to bardzo słabe zachowanie. To kluby z osiągnięciami.

 • Artur

  Nalezaloby teraz zwolac sztab ktory walnie zdecyduje jak zarzadzic ta kwota

 • Bercik

  To sie nakupiom balikow :-)

 • to chyba żart

  Normalnie majątek ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.