Wiadomości z Chorzowa

Marzenie kibiców się nie spełni. Wielkie Derby Śląska jednak nie na Stadionie Śląskim

  • Dodano: 2022-08-02 16:15

Mimo pokładanych przez kibiców nadziei w możliwej organizacji Wielkich Derbów Śląska, czyli meczu Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze w ramach Pucharu Polski spotkanie nie zostanie organizowane na Stadionie Śląskim. Klub podjął decyzję w tej sprawie.

Po raz pierwszy od sześciu lat kibice śląskich klubów piłkarskich zyskają niesamowitą okazję do zobaczenia Wielkich Derbów Śląska. Jak informowaliśmy wczoraj, w trakcie losowania par, które zagrają w pierwszej rundzie Pucharu Polski w piłce nożnej los zestawił w jednej z nich Ruch Chorzów i Górnik Zabrze.

Od momentu ogłoszenia wyników losowania fani obu drużyn pokładali – i to wcale nie ciche – nadzieje, że uda się zorganizować tak wielkie wydarzenie piłkarskie na Stadionie Śląskim. W tej chwili wciąż nie jest znana data spotkania – ma być to 30, 31 sierpnia lub 1 września. W mediach społecznościowych co rusz pojawiały się komentarze sugerujące, że Kocioł Czarownic to najwłaściwsze miejsce do rozegrania Wielkich Derbów Śląska. Jednak do spotkania na Śląskim nie dojdzie.

Wielkie Derby Śląska nie zagoszczą na Stadionie Śląskim. Klub wydał oświadczenie

W piątek po losowaniu par, które zmierzą się w Pucharze Polski Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów podchodził z dużą rezerwą do pomysłu organizacji meczu na Stadionie Śląskim.

Mamy mały sajgon, bo właśnie wylosowaliśmy Górnika Zabrze w Pucharze Polski. Medialnie to kosmos. Czy zagramy ten mecz na Stadionie Śląskim? Nie, nie zdążylibyśmy tego zorganizować. Poza tym musielibyśmy mieć 1,2 mln złotych wolnych środków, bo tyle kosztuje wynajęcie Śląskiego – przekonywał w rozmowie z Dariuszem Ostafińskim z Polsat Sport.

W poniedziałek 1 sierpnia doszło jednak do spotkania przedstawicieli władz klubu z Cichej z zarządem Stadionu Śląskiego. Po południu Ruch Chorzów wydał ostateczne oświadczenie, w którym rozwiewa marzenie wielu kibiców.

W odpowiedzi na liczne sugestie, by derbowy mecz z Górnikiem rozegrać na Stadionie Śląskim, informujemy, że podjęliśmy rozmowy z przedstawicielami Spółki zarządzającej obiektem. Po gruntownych analizach aspektów organizacyjnych zdecydowaliśmy, że spotkanie zostanie rozegrane zgodnie z pierwotnym planem, czyli na Cichej. Miesiąc dzielący nas od meczu z Górnikiem to zdecydowanie za mało, by wydarzenie tej rangi, wymagające gruntownego przygotowania na wielu płaszczyznach, zorganizować na Stadionie Śląskim. Nie wykluczamy natomiast rozegrania na Stadionie Śląskim innego wybranego meczu w trwającym sezonie. Dzięki życzliwemu podejściu władz Spółki oraz Urzędu Marszałkowskiego – za co serdecznie dziękujemy – wiemy, że organizacja takiego wydarzenia jest możliwa – czytamy na stronie internetowej klubu.

Wydarzenie tej rangi organizowane na wołającym od lat o rozbudowę obiekcie na Cichej budzi ogromne zainteresowanie kibiców z całego Śląska. Problemy z kubaturą stadionu powodują, że nie wszyscy chętni będą mogli tego dnia oglądać mecz z trybun.

Cenimy każdego kibica odwiedzającego stadion przy Cichej, jednak przywilej obecności na piłkarskim święcie, jakim będzie derbowy mecz, otrzymają w pierwszej kolejności grupy, które nieustannie pomagają nam w odbudowie klubu. Gwarancję miejsca na stadionie mają już karnetowicze – informują władze Niebieskich.

Kto będzie miał pierwszeństwo w możliwości uczestnictwa w imprezie? To:

  • sponsorzy i partnerzy klubu
  • członkowie Stowarzyszenia Wielki Ruch (z uregulowanymi składkami na dzień 31 lipca 2022)
  • aktywni członkowie fanklubów Ruchu, w tym fanklubów emigracyjnych
  • kibice obecni na ligowym meczu z Puszczą Niepołomice

W wolnej sprzedaży znajdzie się niewielka część puli wejściówek. Klub będzie informować o dniu rozpoczęcia sprzedaży i  jej zasadach w kolejnych komunikatach.

Ile będą kosztować bilety na Wielkie Derby Śląska w ramach 1. rundy Pucharu Polski? Wejściówki na sektory to koszt 40 złotych za bilet normalny, 35 złotych za ulgowy i 20 zł za szkolny, na trybuny odpowiednio 70, 50 i 40 złotych. Loża jest najdroższa – kolejno 80, 60 i 50 złotych. Dzieci do 6. roku życia wchodzą z rodzicami za darmo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również