Wiadomości z Chorzowa

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odwołał dyspensę spowodowaną koronawirusem

  • Dodano: 2021-06-21 11:15

Od niedzieli 20 czerwca przestaje obowiązywać dyspensa od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej w niedzielę i święta. Taką decyzję podjął abp Wiktor Skworc. 


Abp Skworc odwołuje dyspensę spowodowaną koronawirusem

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, podjętą na 389. Zebraniu Plenarnym w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach  11–12 czerwca br., z dniem 20 czerwca br., tj. od najbliższej niedzieli, metropolita katowicki odwołuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

- Mając na uwadze, że Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia, a także sakramentem spotkania z żywym Jezusem Chrystusem, usilnie zapraszam wszystkich wiernych archidiecezji do nieustannego odkrywania wartości świętej Wieczerzy, szczególnie poprzez regularne uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. Licząc na życzliwe przyjęcie tego zaproszenia, nadal proszę Was o respektowanie aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych - czytamy w komunikacie abp. Wiktora Skworca

Dyspensę wprowadzono na początku pandemii, ze względu na obowiązujące ograniczenia. W kościele podczas nabożeństw nadal obowiązuje reżim sanitarny. Teraz już katolicy mają obowiązek chodzić do kościoła na nabożeństwa. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również