Wiadomości z Chorzowa

Miasto dofinansuje kastrację i sterylizację zwierząt

  • Dodano: 2023-05-26 07:00, aktualizacja: 2023-05-26 07:09

W czerwcu Miasto rozpoczyna akcję dofinansowania do zabiegów kastracji/sterylizacji zwierząt właścicielskich.

Miasto dofinansuje zabiegi kastracji/sterylizacji zwierząt właścicielskich

O dofinansowanie w wysokości 50% kosztów zabiegu będą się mogli starać właściciele zwierząt, którzy są zameldowani w Chorzowie. Dodatkowo zwierzęta (dotyczy kotów i psów) muszą być zaczipowane, a psy muszą posiadać aktualne szczepienie przeciw wściekliźnie. Weryfikacja wniosków i ich kwalifikacja do przyznania dofinansowania będzie obejmowała sprawdzenie zameldowania w ewidencji ludności, sprawdzenie numeru mikroczipu w bazie oraz przedstawienie przez właściciela psa zaświadczenia o aktualnym szczepieniu.

Przypominamy, że akcja bezpłatnego czipowania trwa od 2012 roku i mieszkańcy Chorzowa mogą nieodpłatnie zaczipować zwierzę w gabinetach weterynaryjnych na terenie Chorzowa.

Wnioski o przyznanie dofinansowania będzie można pobrać na stronie Urzędu Miasta oraz w Urzędzie w pokoju 409 od dnia 05 czerwca 2023r.

Przyjmowanie wypełnionych wniosków rozpocznie się w dniu 19 czerwca 2023r. od godziny 8.00. Wnioski będzie można składać w Urzędzie Miasta, pokój 409, IV piętro.

W przypadku dużej ilości wniosków o przyznaniu dofinansowania będzie decydować spełnienie wymaganych warunków oraz kolejność zgłoszenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również