Wiadomości z Chorzowa

Miasto przesunęło termin spłaty pożyczki zaciągniętej przez Ruch Chorzów

  • Dodano: 2019-12-19 15:15

Rada Miasta Chorzów zgodziła się dziś na przesunięcie terminu spłaty pożyczki, którą klubowi udzieliło miasto. Chodzi o 2 mln złotych, które miały być zwrócone do 16 grudnia. 

Przesunięcie terminu spłaty pożyczki wymagało zgody rady miasta

Z prośbą o przesunięcie terminu zwrotu pożyczki zwrócił się do prezydenta miasta zarząd Ruchu Chorzów. Termin spłaty 2 mln złotych minął w poniedziałek, ale klub nie ma takich pieniędzy na koncie, poprosił więc o prolongatę do 31 października 2020 roku. Prezydent przychyli się do prośby prezesa spółki, ale taka decyzja wymagała zgody Rady Miasta Chorzów, bo wiąże się ze zmianami w tegorocznym i przyszłorocznym budżecie miasta. Dziś chorzowscy radni wyrazili na to zgodę. 

2 mln złotych trafiły do Ruchu Chorzów na początku roku

Przypomnijmy, że miasto pożyczyło Ruchowi Chorzów 2 mln złotych na początku tego roku. Kolejne 2 mln pożyczyła Niebieskim firma Carbonex, powiązana z największym udziałowcem klubu Zdzisławem Bikiem. Podczas negocjacji kibiców Ruchu z trzema głównymi udziałowcami klubu pojawił się pomysł skonwertowania obu 2-milionowych pożyczek na akcje spółki. Zdzisław Bik obiecał to fanom Niebieskich, ale powiedział, że zrobi to w momencie, gdy na konwersję pożyczki na akcje zgodzi się też miasto. Rozmowy w tej sprawie nadal się toczą.  

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Antytalent

    Niech jeszcze raz ktoś z UM będzie jęczał że nie ma na coś pieniędzy bo rząd nie daje wystarczająco dużo. Banda przekrętasów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.