Wiadomości z Chorzowa

Fosa przedłużył kontrakt z Ruchem Chorzów! 

  • Dodano: 2019-12-13 14:45

Tomasz Foszmańczyk, kapitan Niebieskich, przedłużył kontrakt z Ruchem Chorzów do 30 czerwca 2022 roku – poinformował klub z Cichej. 

Kapitan Niebieskich podkreślił, że jest szczęśliwy i dumny z tego, że przez kolejne dwa lata będzie reprezentował barwy Ruchu.

- Klub przeżywa teraz pozytywny okres, dzieje się wiele dobrego, widać, że powoli wychodzimy na prostą. Świadczy o tym także przedłużanie umów z zawodnikami. Nie tylko ze mną, ale także z innymi, co wkrótce powinno nastąpić. Wierzę, że w najbliższym czasie Ruch będzie odnosił sukcesy nie tylko na boisku, ale także poza nim, a ja będę mógł się do nich walni przyczynić – mówił Fosa.

Kontrakt Tomasza Foszmańczyka to początek starań o utrzymanie stanu osobowego drużyny Ruchu Chorzów.

- Tomek to kluczowa postać nie tylko zespołu walczącego na boisku, ale także bardzo dobry duch szatni i całego klubu. Tym większy szacunek dla Fosy, bo rozumiejąc sytuację Ruchu, naszą walkę o poprawę sytuacji finansowej, zgodził się na obniżkę wynagrodzenia – podkreślił prezes Niebieskich, Seweryn Siemianowski.

Fosa urodził się 7 lutego 1986 r. w Bytomiu. W tamtejszym MOSM rozpoczynał piłkarskie treningi. W 1999 r. trafił na Cichą, a 4 lata później – jako 17-latek – zadebiutował w pierwszym zespole w pucharowym meczu z Koroną Kielce. „Niebieskich” barw bronił do lata 2006 r. Łącznie zanotował 41 występów. Do Ruchu wrócił w marcu 2019 r. i do swojego dorobku dorzucił kolejne 26 spotkań i dwa gole. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.