Wiadomości z Chorzowa

Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny na Stadionie Miejskim już w najbliższą sobotę

  • Dodano: 2022-08-25 10:45

Jak co roku na Stadionie Miejskim w Chorzowie odbędzie się Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny dla zawodników w każdym wieku. Patronką imprezy sportowej jest nieodmiennie Halina Richter-Górecka, medalistka olimpijska.

Memoriał Pawła Kozubka i Olgi Kałużowej, Puchar Haliny Richter-Góreckiej i Puchar Prezydenta Chorzowa – to wspólny mityng lekkoatletyczny, który w tym roku odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 sierpnia o godzinie 11.00. Zawody zostaną przeprowadzone na Stadionie Miejskim w Chorzowie. Organizatorami wydarzenia są TS AKS Chorzów, Śląski Związek Lekkiej Atletyki i Urząd Miasta Chorzów.

O Puchar Haliny Richter-Góreckiej powalczą młodzi zawodnicy z roczników 2009 i 2010 w konkurencjach takich jak biegi na 60, 300, 600 i 1000 metrów, a także skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą i rzut młotem.

Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny już w najbliższą sobotę

W walce o Puchar Prezydenta Miasta Chorzów zmierzą się młodzicy z roczników 2007 i 2008. Zaplanowane konkurencje to biegi na 100, 300, 600 i 1000 metrów, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą i rzut młotem. Wręczone zostaną medale za trzy pierwsze miejsca indywidualne, puchary dla najlepszej zawodniczki i zawodnika, a także puchary dla trenerów najlepszej zawodniczki i zawodnika.

Mityng lekkoatletyczny o Memoriał Pawła Kozubka i Olgi Kałużowej dla zawodników minimum II klasy sportowej przewiduje udział juniorów młodszych, juniorów, seniorów z rocznika 2006 i starszych. Zawodnicy zmierzą się w biegach na 100, 200, 400 i 800 metrów, a także skoku w dal, rzucie młotem i pchnięciu kulą. Medale zostaną przyznane za miejsca I – III, a puchary trafią do sześciu najlepszych zawodniczek i zawodników.

Zgłoszenia do zawodów za pośrednictwem panelu PZLA DOMTEL zakończą się dziś, 25 sierpnia o godzinie 20.00. Opłata startowa wynosi 15 zł/os. w przypadku startu dzieci i 20 zł/os. przy starcie młodzików i starszych.

Sportowe zmagania będzie można obserwować z trybun – wstęp na Stadion Miejski przy ul. Filarowej jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również