Wiadomości z Chorzowa

Miejskie ćwiczenia Zespołu Zarządzania Kryzysowego

  • Dodano: 2018-04-17 14:00

Kierujący rozpędzonym samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w grupę osób stojącą na chodniku. Są ranni, niektórzy w stanie krytycznym.

Na szczęście ta sytuacja nie wydarzyła się naprawdę - to tylko część scenariusza miejskich ćwiczeń zespołu zarządzania kryzysowego. Ich celem było skoordynowanie wspólnych działań służb na okoliczność wystąpienia katastrofy komunikacyjnej, a także weryfikacja posiadanych procedur operacyjnych.

Ćwiczenia odbyły się w rejonie placu Piastowskiego, w pobliżu budynku Prokuratury Rejonowej w Chorzowie. Ich organizatorami byli: Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności oraz Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, straży miejskiej, prokuratury, II LO im. Juliusza Ligonia w Chorzowie i Urzędu Miasta. Na koniec wszyscy wzięli udział w odprawie, na której działania podczas ćwiczenia poddane zostały szczegółowej analizie oraz ocenie.

Miejskie ćwiczenia Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Jo-Ko

    Sytuacja wyglądała bardzo realistycznie.Tylko śmiech "poszkodowanych" i ich wspólne żarty zdradzały że to było ustawione.Ale mam nadzieję,że przynajmniej kilku przejeżdżających kierowców się zastanowiło.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.