Wiadomości z Chorzowa

Mieszkańcy Chorzowa wspólnie przystroili miejską choinkę [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2019-12-21 07:00, aktualizacja: 2019-12-20 22:50

To już świąteczna tradycja w Chorzowie. Mieszkańcy miasta, tuż przed Bożym Narodzenie, spotykają się by wspólnie przystroić miejską choinkę. Tak było również w tym roku i choinka stojąca obok poczty znów została pięknie przyozdobiona.

Wspólne strojenie miejskiej choinki w Chorzowie odbyło się po raz szósty

Wspólne strojenie choinki w Chorzowie odbyło się już po raz szósty. Jak co roku wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele miejskich instytucji, chorzowskich firm oraz dzieci ze szkół czy przedszkoli. Nie zabrakło także mieszkańców miasta.

- To wspaniała inicjatywa. Już po raz kolejny bierzemy udział w tym wspólnym strojeniu choinki, a dzieci samodzielnie przygotowały ozdoby – mówiła Anna z Chorzowa, która na strojenie choinki zabrała całą rodzinę.

Miejskie strojenie choinki to jedna z atrakcji Chorzowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który potrwa do niedzieli. Jarmark po raz pierwszy odbywa się na przebudowanym rynku, a stoiska pełne są świątecznych ozdób, ręcznie wykonanych stroików czy niepowtarzalnych maskotek. Nie brakuje  także regionalnych specjałów kulinarnych, a dzieci mają do dyspozycji dwie karuzele. 

Bożonarodzeniowa choinka to tradycja pochodząca z Niemiec

Strojenie choinki związane jest z pogańską tradycją ludową i kultem wiecznie zielonego drzewa. W wielu kulturach do dziś drzewa iglaste uważane są za symbol życia i odradzania się. Jako drzewko bożonarodzeniowe pojawiło się w 16. wieku. Zwyczaj ten zapoczątkowany został w protestanckich Niemczech, a później ta tradycja objęła m.in. Francję i Anglię. Na polskich terenach pierwsze choinki pojawiły się na przełomie 18. i 19. wieku, a zwyczaj przystrajania drzewka upowszechnił się dopiero w okresie międzywojennym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również