Wiadomości z Chorzowa

Mieszkania dla Seniora w Chorzowie - nabór od 14.06

 • Dodano: 2021-06-09 07:00, aktualizacja: 2021-06-08 06:50

Program „Mieszkanie dla Seniora przy ul. Karola Miarki” powstał dla zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych osób, które ukończyły lub ukończą 60 lat w roku składania wniosku z uwagi na zasadność poprawy warunków mieszkaniowych osób starszych oraz sytuację demograficzną miasta
 

Program obejmuje jedynie osoby prowadzące jednoosobowe lub dwuosobowe gospodarstwo domowe, w przypadku gospodarstw dwuosobowych osoba młodsza musi w roku składania wniosku ukończyć 60 rok życia. Regulamin programu został określony w Zarządzeniu Nr OR.108.2021 Prezydenta Miasta Chorzów z dnia 13 maja 2021r.

Dla realizacji programu przeznaczonych zostało 18 mieszkań usytuowanych w nowopowstającym budynku mieszkalnym przy ul. Karola Miarki 40 w tym:

 • 6 mieszkań składających się z jednego pokoju z aneksem kuchennym o powierzchni użytkowej od 26,37m2 - 37,00 m2, ogrzewanie centralne; przeznaczonych dla gospodarstw 1- osobowych (lokalizacja parter - III piętro)
 • 12 mieszkań składających się z jednego pokoju + pokoju z aneksem kuchennym o powierzchni użytkowej od 41,02 m 2– 46,96 m2; ogrzewanie centralne; przewidzianych dla gospodarstw 2-osobowych (lokalizacja parter – II piętro)

Budynek przy ul. Karola Miarki 40 to budynek po termomodernizacji, wyposażony w windę i podjazd. Mieszkania wykończone zostaną w standardzie „pod klucz”.
 
Warunki dochodowe:

 • średni miesięczny dochód przypadający na członka gospodarstwa domowego za ostatnie  3 miesiące poprzedzające miesiąc składania wniosku:
 • w gospodarstwach jednoosobowych nie mniej niż 200% najniższej emerytury i nie więcej niż 300% najniższej emerytury (2501,76zł – 3752,64zł)
 • w gospodarstwach dwuosobowych nie mniej niż 100% najniższej emerytury i nie więcej niż 200% najniższej emerytury; (1250,88zł – 2501,76zł)

Wysokość stawki czynszowej:

Stawka - 11,04zł/m2 lub 11,20zł m2 (w przypadku zniżki dla lokali, gdzie wszystkie okna wychodzą na stronę północną).

Warunkiem koniecznym do zawarcia umowy najmu jest wpłata kaucji mieszkaniowej w wysokości 12 miesięcznego czynszu za dany lokal, zgodnie z § 7 ust. 1 uchwały nr XV/265/19 Rady Miasta Chorzów z dnia 21 listopada 2019 r. w terminie wskazanym w zaproszeniu do zawarcia umowy najmu  

Nabór wniosków prowadzony będzie od 14 czerwca 2021 r. do 30 czerwca 2021r. 

Druki wniosku wraz z wymaganymi załącznikami dostępne będą do pobrania od 1 czerwca 2021r. 

 • w wersji elektronicznej z BIP Urzędu Miasta - zakładka wydział zasobów komunalnych
 • w formie papierowej w siedzibie Urzędzie Miasta Chorzów (hol)

Informacji dotyczących wszelkich formalności związanych z naborem uzyskać będzie można poprzez kontakt telefoniczny z Wydziałem Zasobów Komunalnych pod numerem telefonu:  32-416-5000 wew. 5306 lub wew. 5307 lub na stronie internetowej BIP Urzędu Miasta  - zakładka wydział zasobów komunalnych

Komentarze (19)    dodaj komentarz »

 • Mariola

  Z przykrością muszę stwierdzić ,że te mieszkania są dla bogaczy wszyscy wiemy ,że emerytury w Polsce są dużo niższe i gdzie tu pomoc seniorom???????jedna WIELKA propaganda.

 • Mariola

  Z przykrością muszę stwierdzić ,że te mieszkania są dla bogaczy wszyscy wiemy ,że emerytury w Polsce są dużo niższe i gdzie tu pomoc seniorom???????jedna WIELKA propaganda.

 • Wanda Sułkowska

  Pomysł OK. Mieszkania bez zarzutu, szczególnie te dla dwóch osób. Ciekawe, czy to dla małżeństw tylko hetero? A dla senioralnej pary homo - przydzielą, jeżeli kryterium dochodowe będzie spełnione?Niestety nie dla mnie. Absolutnie nie ta dzielnica. Wpakować seniora/ seniorów w otoczenie paskudne - marna sztuka. Ohyda podwójna - sam obiekt OK, ale wokół zabudowa do wyburzenia, a wokół środowisko kryminalne. Dziękuję. Zostaję w Maciejkowicach.

 • LENI 234

  W zyciu nie chcialbym mieszkac na za[...]iu w Maciejkowicach.Kryminalni sa rowniez w centrum nie tylko Chorzowa,ale i w pozostalych dzielnicach miasta.Wandziu wez sobie cos na wstrzymanie.

 • Lord

  Bez przesady Wandziu

 • Chorzowianka

  A tylko 18 mieszkań a komu ta reszta apartamenty zrobią dla kolesi

 • Cwajka

  Yyy emeryci maja swoje mieszkania, dorobili sie przez te xx lat, kiedys kupywali za grosze od miasta, a ci którzy nie maja to znaczy, ze żyją na granicy przetrwania. Wydaje mi sie, ze nikt nie bedzie sie kwalifikował, a pomysł wymyślono pod wybory. Nie wyburza familokow obok, bo urząd musi zapewnić mieszkania tym ludziom, a prezydent nie buduje dla najbiedniejszych.

 • olenka77

  mysle ze kto otrzyma klucze bedzie rzeczywista osoba ktora zasluguje na takie mieszkanie a nie znajomym lub kolesiem,proponuje przyjzec sie podzialowi tych mieszkan

 • Waćpan

  Zastanawiam się nad przejrzystością zasad przyznawania tych lokali, idea ogólnie ok

 • Kamil

  To był szpital geriatryczny, więc całkiem udany pomysł z mieszkaniami dla seniorów.A następnie wyburzcie te kamienice które sąsiadują z tym ,,nowym budynkiem" i go będą szpecić. Na miejscu zrównanych z ziemią kamienic też coś zbudujcie - mieszkania dla młodych, starszych i nie tylko.

 • Anna

  Tak jest

 • Inea

  Tam to trzeba wyburzyć pół dzielnicy. Za czasów Gierka mówiło się o całkowitym zaoraniu Chorzowa Drugiego i o budowie nowoczesnego osiedla. Tak powstały dziś niezależne Łagiewniki i Pnioki. Wyburzenia miały być w rejonie Krzyżowej, Pawła, 11 Listopada, Świdra, Ligonia, Stalmacha, Piotra, Karola Miarki. Tu miała powstać super nowoczesna dzielnica. Z parkami, placami zabaw, i nowoczesnymi budynkami. Na obrzeżach powstały nowoczesne osiedla jak Łagiewniki czy Pnioki. Ale projektu nigdy nie zrealizowano. Zaś dziś Łagiewniki i Pnioki to oaza dobrobytu. Pod względem ceny na rynku.

 • Pikuś

  Ok. Pomysł z 60 plus jest dobry. Dla młodych powinien być wymóg posiadania pracy przez dorosłych członków rodziny oraz brak jakiejkolwiek wzmianki o patologii.

 • Bercik

  Wszystkie mieszkania tam powinny być dla ludzi starych, z tych rozlatujących się familokow na wągiel! A nie ino 18. Reszta do kogo? Mody może deptać po schodach, i tak niewiela się ruszają

 • Figo

  Tak. A młodzi niech w namiotach, albo na ławkach mieszkają. Zostają jeszcze mosty. W Chorzowie sami 60+ zostaną.

 • Socjolog

  A jest inaczej?? Chorzów składa się z patologii i emerytów!! Nieliczne grupy młodych wykształconych którzy w życiu dorosłym uciekają do lepszych miejsc. Taka miastowa wieś pod względem zachowań społecznych.

 • Mieszkaniec

  Tak mieszkam na drugim i zgadzam sie tak tu jest wiekszosc to patole!!!!

 • Chorzowianin

  Mieszkasz na drugim ,bo przybyles z Sosnowca -chyba mam racje

 • Mieszkaniec

  To gorsza ,,elita,, niż patologia. Bowiem to patologia otoczona płaszczykiem socjalu. Im się przecież należy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.