Wiadomości z Chorzowa

Mieszkania przy ulicy Miarki gotowe do zamieszkania. Zobacz, jak wyglądają od środka

 • Dodano: 2022-02-10 07:45, aktualizacja: 2022-02-10 08:07

77 nowych mieszkań komunalnych przy ulicy Karola Miarki jest już gotowych do zamieszkania. Prezydent Andrzej Kotala pokazał nam, jak nowe lokale wyglądają „od środka”.

Nowe mieszkania czekają na lokatorów

Już od dłuższego czasu trwały prace nad stworzeniem mieszkań komunalnych w budynku byłego szpitala przy ulicy Karola Miarki. Teraz aż 77 nowych lokali czeka na swoich lokatorów. Już wcześniej urząd miasta szukał potencjalnych mieszkańców nowego budynku – głównie seniorów i dużych rodzin z dziećmi. Nowi lokatorzy mogą już wprowadzać się do pięknie wyremontowanego budynku. 

Zobacz mieszkania od środka

Prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala, był obecny przy oddaniu budynku mieszkalnego do użytku. Przy okazji postanowił pokazać nam, jak wyglądają świeżo wyremontowane lokale, czekające na swoich lokatorów. 

-Myślę, że jest to największa inwestycja w mieście, właśnie w dziedzinie mieszkań komunalnych. I myślę, że właśnie tutaj znajdą te swoje „M” rodziny najbardziej potrzebujące. – mówi Andrzej Kotala.

Głównymi lokatorami będą osoby starsze, rodziny wielodzietne oraz osoby niepełnosprawne – prezydent podkreślił, że budynek został specjalnie przystosowany do ich potrzeb. 

-Budynek wyposażony jest w nowoczesne windy, system oddymiania klatek schodowych, instalację telewizyjną dla wszystkich mieszkańców oraz instalacje światłowodowe, w które wyposażone są wszystkie mieszkania. Dodatkowo, w mieszkaniach dla osób niepełnosprawnych znajduje się system przywołania, który działa na zasadzie przycisku. Jeżeli osoba niepełnosprawna poczuje się słabo, zawsze może wezwać pomoc – dodaje Kotala.

Film, na którym pokazano wnętrze nowych mieszkań możecie obejrzeć poniżej.


 

Komentarze (9)    dodaj »

 • Marta

  Swietnie jezeli te mieszkania trafią do osób starszych, schorowanach i niepełnosprawnych bo po ludzku im sie to nalezy( starsi swoje wypracowali a niepelnosprawni nie maja wpływu ze tak sie potoczylo ich zycie) ale jak słysze ze znowu maja dostac rodziny wielodzietne to mnie uj strzela... mało juz dostaja?? 500+, dotacje, itp To nie jest sredniowiecze a 21 zeby rodzice nie wiedzieli na ile dzieci ich stac. Takie rozdawnictwo prowadzi do nieróbstwa i dziecioróbstwa. Wspołczuje wszystkim rozsądnym i pracującym rodzicom- jestescie zdyskryminowani przez rząd, miasto za to ze macie olej w głowie

 • chorzowianin

  Oglądałem kryteria jakie należało spełnić aby móc składać wniosek na mieszkanie na Miarki. Wymogi formalne jakie trzeba spełnić to m.in. dochody na os., nie każdy będzie mógł tam zamieszkać. Dobrze, że takie wymogi są, to daje większą pewność płatności za czynsz itd. Wszystkim nowym najemcą życzę powodzenia :)

 • No

  Wokół to większość stare rudery , ciekawe kto jest szczęśliwcem i dostał od nas taki prezent mieszkaniowy . ...

 • AGA.

  Super! Świetne warunki, o takim mieszkaniu kiedys nawet nie można było marzyć. Ważne by otrzymali je mieszkańcy, którzy beda potrafili docenić pracę UM oraz wszystkich zaangazowanych w budowę osób. Brawo Chorzów!

 • Karol Miarga

  Łysy potrójnie szprycowany już wyzdrowiał po podaniu amantadyny widzę

 • Mieszkaniec

  Niech przyszli lokatorzy pamiętają że wokół tego bloku powstało wiele prywatnych osiedli. Więc każdą próbę patologii rozwiążemy sobie wzajemnie i nie będzie to telefon na policję.

 • Bruno

  Czym ten oburzony mieszkaniec z prywatnego osiedla jak twierdzi się różni od tych przyszłych mieszkańców mieszkań komunalnych chyba tylko swoją bufonada a może ci mieszkańcy będą lepszymi lokatorami niż ten facet pełen pychy.

 • Ii

  He he. Duże rodziny z dziećmi. Współczuję Ci kolego, no ale różnie może być może to nie patologia chociaż szanse są znikome.

 • Ja

  A czy patologie stać na zapłatę 12 krotność czynszu?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również