Wiadomości z Chorzowa

Mieszkania przy ulicy Żeromskiego oddane do użytku. Pierwsi lokatorzy otrzymali klucze

  • Dodano: 2021-08-18 11:00

Dwa nowo powstałe budynki mieszkalne przy ulicy Żeromskiego zostały w końcu oddane do użytku. Pierwsi lokatorzy otrzymali już klucze do swoich nowych mieszkań. W budynkach znajdują się w sumie 42 lokale.

Budowa zakończona

Na ulicy Żeromskiego powstały dwa pięciokondygnacyjne budynki mieszkalne, w których znajdują się 42 mieszkania. Mają one powierzchnię od 38 m2 do nawet 60 m2. Każde z nich posiada komórkę lokatorską i jest wyposażone w urządzenia sanitarne, potrzebne instalacje, a także panele podłogowe i płytki ceramiczne. W budynku powstało jedno mieszkanie jednopokojowe, 33 mieszkania dwupokojowe i 8 mieszkań trzypokojowych. Zarówno budynki, jak i niektóre mieszkania są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Oprócz tego, w budynku znajdują się garaże, a na ich dachu stworzono mały plac zabaw dla dzieci.

- Sposób w jaki został wykonany ten budynek to już naprawdę wysoka jakość. Mądrze wykorzystano każdy metr powierzchni - mówi prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.

Budowa kompleksu kosztowała 13 milionów złotych, z czego miasto przeznaczyło na ten cel 6 milionów. Resztę kwoty pokrył regionalny TBS oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Są pierwsi lokatorzy

Pierwsi lokatorzy odebrali klucze do swoich mieszkań 17 sierpnia. Zostali wyłonieni w drodze naboru, organizowanego przez Urząd Miasta. Przyszli mieszkańcy kompleksu musieli spełniać odpowiednie kryteria finansowe, gdyż mieszkania przy ulicy Żeromskiego nie są lokalami komunalnymi. Obowiązuje tam model znany z towarzystw budownictwa społecznego, oparty na wpłacie własnej, czynszu i opcji dojścia do własności.

Mieszkania przy ulicy Żeromskiego oddane do użytku. Pierwsi lokatorzy otrzymali klucze

Komentarze (3)    dodaj »

  • déjà vu

    same młodziki - tata z mamom muszą gdzieś "ciężko zarobione pieniążki ulokować" hehe

  • Piszkitle

    Premiera nie było?

  • Wolny

    Nie ma to jak być bogaty ,ehh

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również