Wiadomości z Chorzowa

Mieszkania przy ulicy Żeromskiego oddane do użytku. Pierwsi lokatorzy otrzymali klucze

  • Dodano: 2021-08-18 11:00

Dwa nowo powstałe budynki mieszkalne przy ulicy Żeromskiego zostały w końcu oddane do użytku. Pierwsi lokatorzy otrzymali już klucze do swoich nowych mieszkań. W budynkach znajdują się w sumie 42 lokale.

Budowa zakończona

Na ulicy Żeromskiego powstały dwa pięciokondygnacyjne budynki mieszkalne, w których znajdują się 42 mieszkania. Mają one powierzchnię od 38 m2 do nawet 60 m2. Każde z nich posiada komórkę lokatorską i jest wyposażone w urządzenia sanitarne, potrzebne instalacje, a także panele podłogowe i płytki ceramiczne. W budynku powstało jedno mieszkanie jednopokojowe, 33 mieszkania dwupokojowe i 8 mieszkań trzypokojowych. Zarówno budynki, jak i niektóre mieszkania są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Oprócz tego, w budynku znajdują się garaże, a na ich dachu stworzono mały plac zabaw dla dzieci.

- Sposób w jaki został wykonany ten budynek to już naprawdę wysoka jakość. Mądrze wykorzystano każdy metr powierzchni - mówi prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.

Budowa kompleksu kosztowała 13 milionów złotych, z czego miasto przeznaczyło na ten cel 6 milionów. Resztę kwoty pokrył regionalny TBS oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Są pierwsi lokatorzy

Pierwsi lokatorzy odebrali klucze do swoich mieszkań 17 sierpnia. Zostali wyłonieni w drodze naboru, organizowanego przez Urząd Miasta. Przyszli mieszkańcy kompleksu musieli spełniać odpowiednie kryteria finansowe, gdyż mieszkania przy ulicy Żeromskiego nie są lokalami komunalnymi. Obowiązuje tam model znany z towarzystw budownictwa społecznego, oparty na wpłacie własnej, czynszu i opcji dojścia do własności.

Mieszkania przy ulicy Żeromskiego oddane do użytku. Pierwsi lokatorzy otrzymali klucze

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • déjà vu

    same młodziki - tata z mamom muszą gdzieś "ciężko zarobione pieniążki ulokować" hehe

  • Piszkitle

    Premiera nie było?

  • Wolny

    Nie ma to jak być bogaty ,ehh

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.