Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Migający policjanci

  • Dodano: 2018-06-22 08:00, aktualizacja: 2018-06-22 08:06

W ramach działań Chorzowskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa mając na celu podejmowanie szeregu inicjatyw w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Chorzowa, Komenda Miejska Policji w Chorzowie podjęła współprace z Fundacją ,,Manufaktura dobrych Pomysłów”.

Koalicjanci podnoszą swoje kompetencje w zakresie porozumiewania się z osobami niemymi i głuchoniemymi. Udział chorzowskich policjantów w kursie migowym jest aspektem uspołeczniania działań policji i dostosowywania się do potrzeb i oczekiwań społecznych.

W ramach współdziałania fundacja zorganizowała kurs  pierwszego stopnia Polskiego Języka Migowego o profilu społecznym. Uczestniczący w kursie policjanci i przedstawiciele partnerów Koalicji zostali zapoznani z problematyką środowiska osób niesłyszących oraz została im przekazana wiedza o języku migowym i jego zastosowaniu w kontaktach z osobami głuchymi. Uczestnicy kursu opanowali posługiwanie się polskim alfabetem palcowym  i nabyli podstawową wiedzę do dalszego kształcenia oraz samokształcenia ( umiejętności posługiwania się pomocami dydaktycznymi) W ramach praktycznej części kursanci opanowali podstawy języka migowego w stopniu, który umożliwi im rozumienie i tworzenie prostych wypowiedzi w języku migowych. Z pewnością umiejętność porozumiewania się w języku migowym jest niezwykle istotna w perspektywie wydarzeń organizowanych w naszym mieście, które przyciągają wielu gości. Pod koniec bieżącego roku w naszym regionie odbędzie się Szczyt Klimatyczny ONZ. Jeszcze w tym roku planowane są także na Stadionie Śląskim duże imprezy kulturalne i sportowe.

,,Gdybyśmy mówili innym językiem, postrzegalibyśmy nieco inny świat” Ludwig Wittgenstein  

Serdecznie dziękujemy Fundacji ,,Manufaktura dobrych Pomysłów” za współpracę z Koalicją na rzecz Bezpieczeństwa i zorganizowanie kursu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.