Wiadomości z Chorzowa

Młody raper z Chorzowa podbija polski rynek muzyczny

 • Dodano: 2022-02-14 07:30, aktualizacja: 2022-02-14 07:41

Mało kto zdaje sobie sprawę, iż Chorzów ma swojego reprezentanta w panteonie polskich rapowych gwiazd. Poznajcie Opała – młodego rapera z Chorzowa, który w błyskawicznym tempie pnie się po szczeblach kariery.

Chorzowianin w świecie rapu

Opał to 28-letni raper, który zyskuje coraz większą popularność. Co ciekawe, wykonawca pochodzi z Chorzowa! Ostatnio jego kariera zaczęła się dynamicznie rozwijać – podjął współpracę z wieloma dużymi gwiazdami sceny rapowej, a jego solowe klipy osiągają ok. milion wyświetleń w serwisie YouTube. 

Jak czytamy w jego biografii, rapem oraz horrorem interesował się od dziecka, głównie za sprawą swojego kuzyna Fabiana, który także tworzy muzykę oraz recenzuje filmy grozy pod pseudonimem Kabazecik. Początkowo tworzyli muzykę w duecie – teraz jednak Opał rozwija solową karierę.

POZNAJ TWÓRCZOŚĆ OPAŁA

Coraz bardziej rozpoznawalny

Opał nagrał dotychczas 4 albumy: „Połączenia” „Motyl”, „Oczy Szeroko Zamknięte” i „7G”. Artysta nie spoczywa jednak na laurach i ciągle nagrywa nowe kawałki we współpracy ze znanymi na polskim rynku muzycznym producentami i raperami. Opała możemy usłyszeć w duecie z Gibbsem czy Szymim Szyms. Jego najpopularniejsze utwory osiągają na platformie YouTube ponad milion wyświetleń. Raper koncertuje w całej Polsce - ostatnio można było go usłyszeć na żywo m.in. we Wrocławiu, w Elblągu i Katowicach.

Jeżeli nie znacie jeszcze twórczości chorzowskiego rapera, zachęcamy do przesłuchania poniższych kawałków!
 

Komentarze (4)    dodaj »

 • Wtf

  Chyba rynek w lipinach

 • kolargolaboracja

  Brzmi jak 150 tyś innych pajaców z autotunem. Chyba się starzeje bo 12 latki pewnie zachwycone beatem.

 • RiRuRa

  Konon i Major też podbijają świat co nie oznacza że warto mieć coś z tym wspólnego. Z biedy wyrosłeś i w biedzie umrzesz.

 • Xyz

  Daj chłopakowi szansę !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również