Wiadomości z Chorzowa

Młody zawodnik z Chorzowa zdobył drugie miejsce w Turnieju Challenge Wratislavia

  • Dodano: 2024-04-08 16:15

Młody zawodnik Towarzystwa Szermierczego Sokolnia Chorzów – Maciej Golicz został wicemistrzem w 46. Międzynarodowym Turnieju Challenge Wratislavia!

Międzynarodowy Turniej Challenge Wratislavia

Międzynarodowy Turniej Challenge Wratislavia to największy na świecie turniej szermierczy dla dzieci. Tegoroczna, 46 edycja odbyła się w dniach 21-25 marca i zgromadziła zawodników aż z 26 krajów.

Wicemistrzostwo udało się zdobyć młodemu zawodnikowi z Chorzowa! Jest to ogromny sukces Macieja Golicza, zawodnika Towarzystwa Szermierczego Sokolnia Chorzów.

– Maciej rozstawiony z numerem 1 po walkach grupowych, nie zostawił suchej nitki na swoich przeciwnikach w walkach pucharowych. Bez przeszkód dotarł do pierwszej ósemki, gdzie w ćwierćfinale pokonał w pięknym stylu zawodnika z Rumunii Mihai Ilariana 10:6 i to w pierwszej minucie walki. Genialna okazała się walka półfinałowa, w której Maciej pokonał zawodnika z Turcji Sayana 10:0.  Dopiero w walce finałowej uznał wyższość przeciwnika przegrywają nieznacznie z zawodnikiem z Ukrainy Karyuchenko Yehorem, zajmując w ten sposób drugie miejsce. – czytamy na profilu Towarzystwa Szermierczego Sokolnia Chorzów

W zawodach wzięli udział także inni zawodnicy z klubu – Jakub Gromadzki oraz Tomasz Łuczyński, zakończyli jednak swój udział przed walkami pucharowymi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również