Wiadomości z Chorzowa

Młodzi dają radę!

  • Dodano: 2020-02-25 08:00, aktualizacja: 2020-02-25 08:02

Spotkania z radnymi, urzędnikami i studentami, wymiana doświadczeń z młodymi społecznikami z innych miast, a na końcu: wielka debata i plan działania.

Urząd Miasta w Chorzowie został partnerem projektu Młodzi dają radę!

To inicjatywa, której głównym celem jest zwiększenie udziału młodzieży ze Śląska w decydowaniu o ich najbliższym otoczeniu. Projekt realizowany jest przez Fundację Wiedzy i Dialogu Społecznego Agere Aude, a współfinansowany w ramach programu Erasmus+.

Uczestnicy podczas prowadzonych prac chcą dowiedzieć się, m.in. co wpływa na skuteczność partycypacyjnych działań młodych ludzi, jak powstają takie grupy oraz czym motywowani są młodzi społecznicy.

W ramach projektu już 12 marca o godzinie 17:00 w Strefie dla Młodych #Wolka odbędzie się spotkanie studentów z członkami Młodzieżowej Rady Miasta w Chorzowie. Badacze zapytają młodych radnych o działania, które realizują w ramach rady. Drugim etapem będzie spotkanie z decydentami, które odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu Pavilon A. Finałem to otwarta debata z udziałem wszystkich chętnych uczestników projektu. Młodzi z Chorzowa będę mieli okazję dowiedzieć się więcej o młodzieżowych inicjatywach realizowanych w śląskich miastach i rozpocząć wspólne działania. 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Li

    Stworzyła już coś ta rada młodych w Chorzowie?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.