Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Młodzi mają pomysł na kulturę

  • Dodano: 2018-05-17 12:45, aktualizacja: 2018-05-20 21:17

"Mama na wolności", "Gra o żelazny tron Królewskiej Huty" i „Zrób sobie festiwal” – to tylko część projektów, które wygrały konkurs „Kultura na wolności”.

Granty w wysokości od 3 do 10 tysięcy otrzymało 6 wnioskodawców. Konkurs dedykowany był osobom młodym, pomysłodawca nie mógł mieć więcej niż 35 lat.

Pierwsze efekty pracy społeczników poznamy już w czerwcu. Inicjatywy będą realizowane do końca września – wyjaśnia Tomasz Ignalski, dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury i przewodniczący komisji konkursowej. Jury zwracało uwagę na kreatywność, a także miejsce, w którym realizowany będzie projekt. – Naszym celem było, aby kultura „wyszła na ulicę”. Wydarzenia nie muszą się przecież odbywać tylko w domach kultury, teatrach i muzeach – przestrzeń miejska to idealna lokalizacja dla inicjatyw kulturalnych – wyjaśnia dyrektor ChCK.

Warsztaty, festyny i wystawy zorganizowane zostaną m.in. na ul. Wolności, placu Mickiewicza, placu Hutników i podwórzu kamienicy przy ul. Dąbrowskiego. Na jakie atrakcje mogą liczyć chorzowianie? Wśród zwycięskich projektów znalazł się m.in. festiwal DIY, podczas którego odbędą się warsztaty z majsterkowania, renowacji mebli i szycia toreb. W planach jest także wystawa zdjęć mam z Chorzowa. Autorzy projektu chcą uchwycić na fotografiach różne oblicza macierzyństwa.

Zwycięskie projekty:

1. "Zrób sobie festiwal"

2. "Wolno i szybko – zatańcz z nami"

3. "Gra o żalezny tron Królewskiej Huty czyli gra miejska z okazji 150-lecia Królewskiej Huty"

4. "Mama na wolności – różne oblicza bliskości"

5. Interaktywna wystawa plenerowa wieloletniego projektu fotograficznego "KLASA"

6. "Czas Królewskiej Huty - Chorzowskie Zegary"

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.