Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Możesz zagłosować na chorzowski rynek w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2019

  • Dodano: 2019-03-19 14:45

Chorzowski rynek doczekał się nominacji w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2019 Portalu Samorządowego. Głosowanie potrwa do 6 maja.

Mimo tego, że rewitalizacja chorzowskiego rynku jeszcze się nie zakończyła to znalazł się wśród 25 najlepszych inwestycji 2019 roku plebiscytu Top Inwestycje Komunalne, organizowanego przez redakcję serwisu portalsamorzadowy.pl. Zgłoszenia czytelników zakończyły się 5 marca.

Celem konkursu Top Inwestycje Komunalne jest prezentacja skali inwestycji komunalnych oraz ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. Doceniamy tych, którzy dzięki śmiałym decyzjom inwestycyjnym, stają się liderami środowiska, wyznaczają trendy – tłumaczą redaktorzy Portalu Samorządowego.

Tegoroczna edycja konkursu uwzględnia inwestycje oddane do użytku w 2018 roku lub zrealizowane w co najmniej 50 proc. (na 31 grudnia 2018 roku). Dziesięcioro zwycięzców zostanie wybranych przez członków Rady Konsultacyjnej.

Na chorzowski rynek zagłosować mogą również internauci – dla nich organizowany jest osobny plebiscyt, dostępny na stronie internetowej portalsamorzadowy.pl.

Wśród konkurentów chorzowskiego rynku znalazła się m.in. rewitalizacja Pałacu Rheinbabenów w Siemianowicach Śląskich, basen z ruchomym dnem w Sosnowcu, rekonstrukcja i rewitalizacja „Starego Kina” w Brennej, system węzłów przesiadkowych w Katowicach czy parking wielopoziomowy w Rybniku.

Koncepcja przebudowy rynku zakłada powstanie pod estakadą przeszklonych pawilonów dla gastronomii, usług czy instytucji miejskich. Między centrum przesiadkowym a Urzędem Miasta ma pojawić się dużo zieleni (ok 3 tysiące roślin i 40 drzew), znajdzie się miejsce dla fontanny, powstanie również wiele miejsc do odpoczynku dla mieszkańców Chorzowa.

Obecnie chorzowski rynek jest miejscem, przez które mieszkańcy tylko przechodzą – idąc np. na tramwaj czy na ul. Wolności. Jednym z najważniejszych założeń inwestycji jest nakłonienie przechodniów do zatrzymania się. Zachęcić do spędzania czasu na rynku mają nie tylko pawilony usługowe czy kawiarnie, ale przede wszystkim duża ilość zieleni. I nie chodzi tu tylko o kwiaty czy krzewy, ale również o drzewa owocowe – przekonuje Prezydent Kotala.

Rewitalizacja chorzowskiego rynku kosztuje 22.499.140,10 złotych. Zgodnie z założeniami, rewitalizacja ma zakończyć się w maju tego roku.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Alaok

    8 cud świata można by powiedzieć. Szkoda tylko że takie pieniądze wydaje sie na nikomu(moze poza pracownikami um) niepotrzebne inwestycje. Ryneczek ładny a dymy ze starych kamienic i familokow dalej nas trują. Pytam sie kiedy sie za to Pan Koala weźmie? Mam nadzieje ze juz nigdy ten pan wyborow nie wygra bo inwestycje w miescie to pudrowanie syfa z nadzieja ze zniknie. Napiszcie jeszcze ile kasy oddamy w tym roku na wielki klub pilkarski, na mecze ktorego w porywach chadza 500-600 osob. Ktos to kiedys policzyl ile juz miasto wpompowalo w ten biznes? Kapusiem nie jestem ale CBA dawno powinno sie tym zająć.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.