Wiadomości z Chorzowa

Muzeum Hutnictwa zaprasza na spektakl „Chrzciny hutnicze"!

  • Dodano: 2024-05-28 11:00

Na świat przychodzi Florek, patron wszystkich Hutników i Hutniczek! Muzeum Hutnictwa zaprasza na spektakl „Chrzciny hutnicze”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Spektakl odbędzie się 1 czerwca (sobota) o godzinie 12.00-13.00 na terenie zewnętrznym Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (ul. ulica Metalowców 4A, Chorzów). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Marysia i Jaś – bohaterowie zeszłorocznej inscenizacji „Wesela hutniczego” doczekają się potomstwa! Podczas kolejnej inscenizacji „Chrzciny hutnicze” dowiemy się, jak przebiegają narodziny, jaką funkcję przyjmowali poszczególni członkowie rodziny, w tym ojciec dziecka.

– Janowi i Marii rodzi się pierworodny syn Florian. Zanim jednak przyjdzie na świat, cała rodzina zaangażowana zostanie w organizację porodu, a po oczywiście chrzcin. Przygotowania kobiety do narodzin, które odbywały się w domu to nie lada wyzwanie dla wszystkich członków rodziny. O tym jak należy przygotować pokój rodzącej, jakie obrządki towarzyszyły temu wydarzeniu w śląskich domach, dowiemy się z najnowszej inscenizacji. – czytamy na profilu Muzeum Hutnictwa

W inscenizacji pojawi się także niezawodna Hebama, czyli położna, która pokieruje wszystkimi czynnościami. O tym wszystkim opowiedzą aktorzy i aktorki podczas spektaklu, a towarzyszyć im będą tańce, bębny i śpiewy.

Wydarzenie realizowane jest w ramach imprezy: „Radośnik, radośnik, ej, to wesoły dzień. INDUSTRIADA w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie”. Szczegółowy program dostępny TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również