Wiadomości z Chorzowa

Na terenie Ośrodka Harcerskiego w Parku Śląskim powstanie nowe miasteczko ruchu drogowego

  • Dodano: 2022-04-11 14:00

W miejscu dawnego miasteczka ruchu drogowego na terenie Ośrodka Harcerskiego powstanie nowe wraz ze skateparkiem. Umowa na realizację tego zadania została podpisana. Opiewa na 10,8 mln zł brutto. Prace mają zostać zakończone jesienią.

Na terenie Ośrodka Harcerskiego powstanie miasteczko ruchu drogowego

O realizowanej już inwestycji poinformowano podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem marszałka województwa Jakuba Chełstowskiego, komendanta wojewódzkiego policji nadinspektora Romana Rabsztyna, prezesa Parku Śląskiego Pawła Bilangowskiego. Sejmik województwa reprezentowali radni: Jadwiga Baczyńska i Zbigniew Przedpełski.

– Ta inwestycja znakomicie wpisuje się w program poprawy bezpieczeństwa na drogach Województwa Śląskiego, który realizowany i finansowany jest przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Katowicach, Częstochowie i Bielsku-Białej. Miasteczko ruchu drogowego w Parku Śląskim stanie się świetnym miejscem, gdzie od małego dzieciaki będą nabierać nawyki bezpiecznej jazdy. To również wzbogaci i tak już atrakcyjną ofertę Parku Śląskiego, który niezmiennie cieszy się popularnością mieszańców całego regionu – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski

Nowe miasteczko ruchu drogowego podzielone zostanie na sześć stref: malucha z miejscem dla najmłodszych użytkowników, którzy korzystają z rowerków biegowych i na czterech kółkach, gier ulicznych, skateparku, pumptracku, miasteczka ruchu drogowego oraz ścinaki wspinaczkowej.

- Edukacja z zakresu bezpieczeństwa to najlepsze z możliwych rozwiązań. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i odpowiedzialność są najwyższymi wartościami w ruchu drogowym – mówi nadinspektor Roman Rabsztyn, komendant wojewódzki policji w Katowicach.

Miasteczko ruchu drogowego w Parku Śląskim

Odwzorowany zostanie tutaj miniaturowy układ drogowy, gdzie dzieci będą zdawać test na kartę rowerową. Rondo, tunel, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, odcinki autostrady, punkt poboru opłat, przystanek autobusowy, a nawet stacja paliw z restauracją drive thru, to tylko niektóre elementy, jakie tutaj przewidziano. Rodzice, którzy przyjadą do miasteczka ze swoimi pociechami, będą mogli je doglądać z wygodnych ławeczek. Dla rowerów przygotowane zostaną dwie wiaty parkingowe.

Całość zostanie oświetlona i objęta monitoringiem. W ramach inwestycji wykonane zostaną również nowe nasadzenia drzew i krzewów. Wykonawca - firma Geosolid z Krakowa będzie miała 13 miesięcy na wykonanie prac. Udzieli też 60-miesięcznej gwarancji. Realizacja inwestycji pod nazwą: "Budowa miasteczka ruchu drogowego wraz ze skateparkiem" stanowi część zadania p.n. "Budowa Parku Wielu Pokoleń", które realizowane jest w ramach unijnego programu JESSICA.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również