Wiadomości z Chorzowa

Najlepsi tyczkarze świata w Kotle Czarownic!

  • Dodano: 2020-08-24 13:00, aktualizacja: 2020-08-25 06:45

Najlepsi tyczkarze świata wystartują 25 sierpnia na Stadionie Śląskim podczas 66. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Dorobek medalowy uczestników konkursu skoku o tyczce podczas 66. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego może robić wrażenie. Czwórka najbardziej utytułowanych zawodników, których będzie można zobaczyć na Stadionie Śląskim, zdobyła w sumie ponad 20 medali największych seniorskich imprez lekkoatletycznych.

Do tego bogatego dorobku wliczają się m.in. dwa brązowe medale olimpijskie oraz cztery złota mistrzostw świata. Dwie ostatnie edycje światowego czempionatu – w 2017 oraz 2019 roku – zakończyły się zwycięstwem Sama Kendricksa. Teraz Amerykanin zmierzy się w Chorzowie m.in. z rekordzistą Polski Piotrem Liskiem.

– Z Samem rywalizowałem już wielokrotnie i to zawsze były świetne pojedynki. Cieszę się zatem, że będę mógł zmierzyć się z nim podczas 66. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim. Zrobię wszystko żeby przed własną publicznością go pokonać! Ale w grze o wygraną na Kusym będzie nas więcej, w końcu na starcie stanie grupa naprawdę świetnych tyczkarzy – zapewnia Piotr Lisek

Grono tyczkarskich asów podczas 66. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego uzupełnią mistrz świata z 2013 roku Niemiec Raphael Holzdeppe oraz złoty medalista mistrzostw świata sprzed 9 lat i aktualny halowy mistrz Europy Paweł Wojciechowski.

Doskonała obsadę podczas mityngu będzie miał także skok w dal pań. Na starcie pojawią się m.in. medalistki mistrzostw świata – wicemistrzyni globu z 2015 roku Brytyjka Shara Proctor oraz brązowa medalistka światowego czempionatu z 2011 roku Białorusinka Nastassia Mironczyk-Iwanowa.

66. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego odbędzie się 25 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Początek zawodów o godzinie 16:00 (bramy stadionu będą otwarte od 14:30). Wstęp na trybuny będzie bezpłatny, ale obowiązywać będą ścisłe reguły sanitarne wynikające z sytuacji epidemicznej.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.