Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Napadli na kobiety w Chorzowie. Rozbojarze usłyszeli kolejne zarzuty

  • Dodano: 2019-04-16 06:45, aktualizacja: 2019-04-16 07:01

Kryminalni z chorzowskiej komendy zakończyli śledztwo przeciwko dwóm mężczyznom, którzy napadali na kobiety w Chorzowie.

W sumie agresorzy usłyszeli 12 zarzutów. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Za te przestępstwa grozi im nawet 12-letni pobyt w więzieniu
 

Pod koniec listopada 64 -letnia mieszkanka Chorzowa wracając wieczorem do domu została napadnięta przez dwóch młodych mężczyzn, którzy najpierw ją przewrócili, a następnie ukradli jej torebkę. Gdy tylko informacja o tym zdarzeniu dotarła do chorzowskich policjantów, do akcji wkroczyli kryminalni. Między innymi dzięki współpracy z dzielnicowymi z chorzowskiej jedynki, śledczy namierzyli i zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Nie było to prostą sprawą, gdyż 19 i 20-latek nie mieli swojego mieszkania i praktycznie każdego dnia zmieniali swoje miejsce pobytu. Jak się okazało, nie było to jedyne przestępstwo, jakiego się dopuścili. Wnikliwa analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliła na postawienie mężczyznom kolejnych zarzutów, m.in. popełnienia podobnych przestępstw oraz kradzieży. Mężczyźni nadal przebywają w areszcie, gdzie oczekują na kolejną rozprawę. Grozi im nawet 12-letni pobyt w więzieniu. 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • TLS handshake

    Brawo Policja.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.