Wiadomości z Chorzowa

Nie bój się błyszczeć, czyli bezpieczna droga do szkoły

  • Dodano: 2019-09-20 08:00, aktualizacja: 2019-09-20 08:11

Chorzowscy policjanci od początku miesiąca prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”.

Tym razem w ramach akcji z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Chorzowie spotkali się dzielnicowi z I komisariatu. Podczas spotkania policjanci rozmawiali z pierwszoklasistami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Co roku we wrześniu policjanci prowadzą wzmożone działania, które mają informować i przypominać o bezpieczeństwie najmłodszych w ruchu drogowym. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci drogówki, wydziału prewencji, a także chorzowscy dzielnicowi spotykają się z mieszkańcami Chorzowa aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Tym razem to dzielnicowi z I komisariatu spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 32 przy ul. Kaliny 61. W trakcie spotkania dzielnicowi rozmawiali z pierwszoklasistami o ich bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieciaki doskonale zdają sobie sprawę, jak należy się zachowywać, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły. My w tym miejscu apelujemy do wszystkich kierujących o szczególną ostrożności i uwagę właśnie w rejonie szkół i przedszkoli. Zatrzymajmy samochód przed przejściem dla pieszych, aby dzieciaki mogły bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a po zakończonych lekcjach do domu. Prelekcje policjantów w przedszkolach i szkołach potrwają do późnej jesieni. Wszystkim życzymy bezpiecznej drogi do szkoły.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Sss

    Racławicka Hajducka Górnicza droga do szkoły specjalne nr 2 wielu dzieci, kierowcy zapin...łaja nie patrzą progi zwalniające by się przydały, co z tego że to niby jedna z głównych dróg to tym bardziej zabezpieczenie okolice małego ronda Hajducka Racławicka Górnicza. Na inne [...]y są pieniądze i chęci.Albo po prostu trzeba samemu wymierzać kary na bierzaco

  • Mama

    W drodze do SP 32 na skrzyżowaniu 16lipca i karpackiej powinny być światła !!! Tym się nikt nie zainteresuje. Dziecko musi się rozglądać dookoła nie tylko według zasady lewo prawo w tym przypadku musi spojrzeć również za siebie czy zza pleców nikt nie jedzie . Ja też tak muszę robić a ile razy samochód się tam nie zatrzymuje.

  • Mama

    Może by tak któryś policjant przystanął przed ósmą rano przy sp 38, bo tam w końcu ktoś porozjeżdża te dzieci!!! Głównie to kierowcy którzy odwożą swoje oseski do przedszkola które niestety znajduje się w tej szkole. Pędzą jak oszalali i parkują dzieciom na nogach. Kiedyś jakiś dureń w końcu zaparkuje komuś na głowie! Zajmijcie się tym wreszcie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również