Wiadomości z Chorzowa

Nie masz planów na najbliższy weekend? Wybierz się do Parku Śląskiego!

 • Dodano: 2021-07-16 10:15

Nie macie planów na najbliższy weekend? Sprawdźcie, co Park Śląski przygotował dla swoich gości na ten weekend!


16 lipca - Królewska gra wraca do Parku Śląskiego!

 • 16.07 – piątek, godz. 18.00, przy Kobiecie z dzbanem, w okolicy Kręgów Tanecznych

W piątek Park Śląski zaprasza na wielkie święto szachów - w programie m.in. nauka gry w szachy dla najmłodszych, widowisko teatralne "Żywe Szachy", turniej OPEN BLITZ czy wielki mecz pokoleń pomiędzy reprezentacją województwa śląskiego a zawodnikami z miasta Katowice. Wydarzenie organizowane we współpracy ze Śląskim Związkiem Szachowym. Sponsorem wydarzenia jest Fundusz Górnośląski.

Zapisy na turniej są bezpłatne, wystarczy być 15 minut wcześniej. Rozgrywki odbywają się w kultowym pod tym katem miejscu, przy Dużym Stawie, naprzeciw Kręgów Tanecznych. W razie niepogody przeniesione zostaną do budynku dyrekcji, przy al. Różanej 2.


17 lipca - Śniadanie na trawie

 • 17.07 – sobota, godz. 10.00-16.00, Rosarium 

Kultowe "Śniadania na trawie" wróciły do Rosarium w Parku Śląskim! W każdą sobotę do 11 września mieszkańcy Śląska spotykają się, by cieszyć się pięknymi okolicznościami przyrody, zakosztować w lokalnych specjałach i odprężyć się przy jodze. 

W tym tygodniu Śniadanie na trawie wzbogaci swój repertuar o zajęcia fitness prowadzone pod okiem instruktorów z Calypso Fitness Club Polska z Katowic! Zajęcia zaczną się o 11:00, zaraz po zakończeniu porannej jogi z Akademią Jogi i Terapii Ruchem.


18 lipca - Muzyczny Bukiet Róż

 • 18.07 – niedziela, godz. 16.00, Rosarium 

Muzyczny Bukiet to cykl koncertów muzyki klasycznej, który na dobre zadomowił się w parkowym Rosarium. Podczas ośmiu spotkań w każde niedzielne popołudnie lipca i sierpnia przestrzeń Parku Śląskiego wypełni się kojącymi dźwiękami najlepszych utworów Mozarta, Straussa czy Debussy-ego.

Nowością tegorocznej edycji będzie pierwsza edycja festiwalu piosenki zatytułowanego "Wokalny Bukiet Róż - Natura, Piękno, Eko", który odbędzie się w niedzielę 22 sierpnia. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach.


18 lipca - Kino Kosmos dla Dzieci ponownie odwiedzi Park Śląski!

 • 18.07 - niedziela - godz. 11.00 przy Hali Kapelusz 

Zapraszamy na "Morskie opowieści" do Parku Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się od projekcji filmów krótkometrażowych o tematyce wodnej, z serii: Hip Hip i Hurra, Agatka, Mami Fatale, Baśnie i bajki polskie. 

- Po projekcji filmowej usiądziemy na kolorowej chuście i zastanowimy się, do czego potrzebna jest nam woda, jakie zwierzęta zamieszkują oceany, a jakie możemy spotkać w parkowych stawach. Wykorzystując niepotrzebne gazety, każdy uczestnik wykona w technice kolażu model morskiego zwierzątka. Stworzone z recyclingu postacie posłużą nam podczas zabaw animacyjnych. Wstęp wolny! - czytamy na stronie Parku Śląskiego. 

Komentarze (3)    dodaj »

 • sznita s tustym

  wezna sie Elka i puda s niom w krzoki

 • Gerard Tobiasz

  Po co?? Żeby mordy PiS oglądać?? Ludzie ten park zbudowali żeby mieć gdzie na Śląsku chodzić. Ja go budowałem razem z ojcem. Teraz tu bydło warszawskie i białostockie robi sobie promocję. Mam was gdzieś. Żałuję że to budowałem. Żałuję że zasuwałem jak głupi z łopatą. Ja miałem 30 lat ale mój ojciec śp. miał 60. Jako wykształcony człowiek uważał że trzeba zrobić coś dla młodych pokoleń. I zrobił. By taki Mateuszek przyjechał i odstawiał komedie. By bydło się woziło po kraju. By ludzie pracujący pracowali na hołotę.

 • Franca

  Po co się pieklisz, każdy ma swój czas i koniec.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również