Wiadomości z Chorzowa

Niedzielski: nie dajmy rozpędzić się trzeciej fali pandemii, pomoże stosowanie zasad DDMAW

  • Dodano: 2021-02-25 08:15, aktualizacja: 2021-02-25 06:37

Nie dajmy rozpędzić się trzeciej fali pandemii, pomoże nam stosowanie zasad DDMAW – wskazał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

To skrót od dystans, dezynfekcja, maseczka, aplikacja i wietrzenie

Nie dajmy się rozpędzić III fali pandemii! Pomoże nam w tym stosowanie reguły #DDMAW, czyli: Dystans Dezynfekcja Maseczka Aplikacja #stopCovid Wietrzenie. Zachęcam do pobrania aplikacji, która pomoże zidentyfikować kontakt, ale chroni naszą prywatność – napisał na Twitterze szef resortu zdrowia.

Na rządowej stronie gov.pl podano, że STOP COVID to aplikacja, która pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Korzysta z API opracowanego przez Apple i Google. Działa w technologii Bluetooth. Jest bezpłatna i dobrowolna, jak zaznaczono – w pełni bezpieczna.

Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. Zapamiętuje każde spotkanie, które trwało więcej niż 15 minut i odbyło się w odległości poniżej 2 metrów. Jeśli któryś z użytkowników zachoruje – pozostali, z którymi miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymają powiadomienie. Dzięki temu będą mogli ochronić siebie i innych. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również