Wiadomości z Chorzowa

Niepełnosprawni pojadą do Indii. Wyprawę organizują absolwenci Słowaka z Chorzowa

  • Dodano: 2019-11-30 11:15

Dziesięć osób z niepełnosprawnościami z Górnego Śląska w przyszłym roku podbije Indie. Wyprawę Bollywheels organizują absolwenci chorzowskiego Słowaka skupieni w Klubie Laurazja oraz Stowarzyszenie Big Heart Bike. 

Historia wyprawy niepełnosprawnych do Indii ma swój początek 30 lat temu! 

Trzydzieści lat temu uczniowie i absolwenci chorzowskiego Słowaka podróżowali z osobami niepełnosprawnymi po Polsce w ramach działalności Klubu KAJ. W 1991 r. zorganizowali pierwszą  szkolną wyprawę do Indii, ale niepełnosprawni przyjaciele nie mogli wtedy z nimi pojechać. Dawni towarzysze podróży założyli Klub Laurazja i od dwudziestu lat organizują wyprawy trampingowe po całym świecie. Tym razem podjęli się pionierskiego wyzwania i organizują Bollywheels, czyli wyprawę niepełnosprawnych do Indii. 

- Ta podróż to ogromne wyzwanie, a same Indie nie są łatwym terenem. Cały zespół daje z siebie wszystko! Każdy z nas poświęca swój czas oraz umiejętności, żeby misja się udała. Jesteśmy pewni, że ta wyprawa będzie wymagała od nas dużej siły, nie tylko fizycznej, ale również psychicznej. Jednak nasza drużyna to ludzie, którzy nie boją się wyzwań i niewygód. Bollywheels to tak naprawdę nie tylko podróż: to zmiana i projekt społeczny, który chce pokazać, że stereotypy są po to, żeby je łamać – podkreślają organizatorzy wyprawy.

Organizatorzy Bollywheels proszą o wsparcie wyprawy

Współorganizatorem wyprawy jest Stowarzyszenie Big Heart Bikes, które podczas wypraw rowerowych do Iranu i Pamiru zbierało fundusze na wyprawę do Indii. Nadal jednak nie zgromadzono wystarczającej kwoty.

- Jeśli podoba się Wam nasza inicjatywa, to możecie wesprzeć nas finansowo i pomóc  nam pokonać jedną z barier, jaką jest zebranie funduszy na wyprawę do Indii osób z niepełnosprawnościami. Nasza wielka przygoda niesie w sobie siłę zmiany zarówno dla naszego zespołu jak i wszystkich, którzy się do nas dołączą – apelują organizatorzy Bollywheels.

Wpłat można dokonywać na numer konta w mBanku:
92 1140 2004 0000 3602 7867 2526
Stowarzyszenie Big Heart Bike
ul. Kossutha 5b/3
40-844 Katowice

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.