Wiadomości z Chorzowa

Nietrzeźwy 47-latek zatrzymany dwa razy

  • Dodano: 2022-08-25 07:45, aktualizacja: 2022-08-25 07:52

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeden z mieszkańców Chorzowa kompletnie zignorował obowiązujące przepisy. Dwie kontrole jednego dnia wykazały, że poruszał się swoim pojazdem pod wpływem alkoholu.

Nietrzeźwy dwukrotnie zatrzymany

W ubiegły poniedziałek w godzinach porannych policjanci z chorzowskiej drogówki zwrócili uwagę na kierującego Fordem Transitem, który nie zastosował się do znaku zakaz ruchu. W trakcie kontroli od mężczyzny czuć było alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,70 promila. Pojazd, którym poruszał się mężczyzna został odholowany na parking, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane.

To jednak nie koniec historii 47-latka. W nocy z poniedziałku na wtorek do dyżurnego II Komisariatu wpłynęło zgłoszenie, o nietypowym zachowaniu klienta stacji paliw. Skierowani na miejsce mundurowi ustalili, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Z monitoringu wynikało, że przed chwilą na stację paliw przyjechał swoim zaparkowanym obok pojazdem. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 1,20 promila.

- Przypominamy, że poza karą pozbawienia wolności do lat 2, sąd może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto obligatoryjnie sąd nakłada świadczenie pieniężne w kwocie od 5 tys. do 60 tys. zł - przekazują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.