Wiadomości z Chorzowa

Nocny Market na rynku już w sobotę - czy centrum Chorzowa znowu zatętni życiem?

 • Dodano: 2019-07-23 12:45

Już w sobotę 27 lipca na nowym rynku w Chorzowie odbędzie się Nocny Market - od godziny 19 do samej północy na chętnych czekać będą kupcy ze specjalną ofertą.

I Nocny Market na chorzowskim rynku już w sobotę - atrakcji nie zabraknie

Tego wieczoru w ofercie znajdzie się między innymi industrialna biżuteria od Fanny & Franz, ubrania Fama Art, grafiki i rysunki Anny Strutyńskiej, ekologiczna żywność, piwa z browarów rzemieślniczych, specjalna oferta z Kraken Pubu - a to tylko część atrakcji jakie czekają tych, którzy odwiedzą chorzowski rynek w najbliższą sobotę.

– Dawniej miejskie rynki były miejscem handlu. Postanowiliśmy przekonać się, czy nasz nowy rynek będzie odpowiednią przestrzenią dla organizowanego od czasu do czasu targu z jedynymi w swoim rodzaju towarami – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej. – Zadbaliśmy o to, by oferta była różnorodna i interesująca, planujemy też kilka niespodzianek. (...) Do udziału w tym wydarzeniu podwójnie namawiamy wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji podziwiać chorzowskiego rynku w czasie, kiedy prezentuje się najpiękniejpóźnym wieczorem i nocą – opowiada Sekuła. - Rozświetlony światłami fontanny i neonów naprawdę zachwyca.

Nowy Rynek w Chorzowie sprawia, że centrum miasta znów zaczyna tętnić życiem

Wielu mieszkańców z nostalgią wspomina całkiem niedawne czasy, kiedy centrum Chorzowa codziennie tętniło życiem. Ulica Wolności przyciągała nie tylko samych chorzowian, ale również gości z okolicznych miast, którzy przyjeżdżali do Chorzowa czy to na zakupy, czy po prostu spędzić mile wolny czas. Wiele sklepów i lokali przyciągało klientów, a funkcjonujące do 2012 roku kino również nie pozostawało bez wpływu na atrakcyjność tego miejsca.

Z czasem jednak Chorzów stawał się coraz mniej atrakcyjny - wraz z rozwojem aglomeracji śląskiej diametralnie zmienił się styl dokonywania zakupów. Powstające kolejne wielkie centra handlowe oraz kinowe multipleksy mocno uderzyły w mały handel oraz w kina studyjne, a tym przecież przede wszystkim przyciągała ulica Wolności ponad dekadę temu.

A jednak olbrzymi potencjał wciąż tkwi w tym miejscu i wydaje się, że niedawno został rozbudzony wraz z oddaniem do użytku nowego rynku. Ta inwestycja na pewno jest świetnym krokiem do tego, aby centrum Chorzowa znowu zatętniło życiem.

- Wszyscy najemcy, którzy niebawem zaczną swoją działalność w Chorzowie, to uznani przedsiębiorcy, którzy odnieśli sukces. Liczymy na to, że ich doświadczenie i marka spowodują, że rynek znów będzie tętnił życiem – mówił jeszcze przed oficjalnym otwarciem nowego rynku prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.

Pozostaje mieć nadzieję, że takie inicjatywy jak Nocny Market na rynku znajdą uznanie wśród mieszkańców Chorzowa, a być może skuszą także sąsiadów z okolicznych miast.

Nocny Market na rynku już w sobotę - czy centrum Chorzowa znowu zatętni życiem?

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Wanda Sulkowska

  W obrębie Rynku dzieją się ciekawe rzeczy: spotkania w cyklu "Weź miasto w swoje ręce", "Budżet Obywatelski", Seniorzy w Centrum Integracji, Międzypokoleniowej. A fontanna nie służy do dziecięcych zabaw z wodą ani do schładzania psa. Szkoda, że chorzowska Straż Miejska tu nie zagląda.

 • F..k

  Tam w taki upał można ducha wyzionąć. Kto to projektował i kto się na to zgodził??? Ale co tu daleko szukać wykonawca to firma synka hotelarza z batorego....Remont 3 maja dalej w lesie, może na tych koślawych torach nocny market powstanie? I jeszcze jedno piwo do północy? O ile mi wiadomo w tym pięknym mieście to jest nielegalne, tęgie głowy lepiej wiedzą czego obywatelom potrzeba.

 • Papa 69

  Jaki rynek ? Te betony , estakada ? Co to ma być? Drzewka posadzili i zabetonowali , gdzie ta zieleń ?

 • wkurzony

  A ile drzew jest na rynku w Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu? Przecież rynek to nie park.

 • Joo

  @wkurzony:W miastach które wymieniłeś nie ma betonowych płyt tylko granitowa kostka a to duża różnica. A czy w naszym mieście nie może być bardziej w zgodzie z naturą? Klimat się zmienia więc czym więcej zieleni tym lepiej. Poznań czy Wrocław rynki budował setki lat temu, czasy i klimat się zmieniły jak pewnie zauważyłeś.

 • wkurzony

  Ale rynek to nadal rynek, a nie park.

 • Kol

  Atrakcje kąpiel cyganów

 • J.j

  W życiu.!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.