Wiadomości z Chorzowa

Nocny pościg za 15-latkiem na skuterze

  • Dodano: 2021-08-20 08:30, aktualizacja: 2021-08-20 08:44

Policjanci z chorzowskiej drogówki po krótkim pościgu zatrzymali nieletniego kierowcę skutera. Okazało się, że młody mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a dodatkowo motorower, którym się poruszał, został skradziony kilka godzin wcześniej. O dalszym losie nieletniego zdecyduje sąd rodzinny.

Nocny pościg chorzowskiej policji

Wczoraj kilka minut po godzinie 1.00 policjanci z chorzowskiej drogówki otrzymali informację od dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, że po osiedlu „Irys” porusza się skuter, którego pasażer i kierowca nie posiadają hełmów ochronnych. Policjanci bezzwłocznie udali się w tamten rejon, gdzie na skrzyżowaniu ulic Wolności i Strzelców Bytomskich zauważyli wskazany pojazd. Mimo wydania sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie kierowca jednośladu nie reagował i podjął próbę ucieczki. W trakcie krótkiego pościgu ulicą Wolności, kierowca skutera utracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił. Mimo upadku pasażer i kierowca podjęli dalszą próbę ucieczki pieszej, bezzwłocznie zostali jednak zatrzymani przez interweniujących policjantów.

15-latek ukradł skuter i telefon komórkowy

W trakcie sprawdzania ich tożsamości i dokumentów ustalono, że motorower, którym podróżowali, został skradziony kilka godzin wcześniej z rejonu naszego miasta. Jak się później okazało, to nie był koniec kłopotów 15-letniego mieszkańca Chorzowa. Funkcjonariusze ustalili, że jest on dodatkowo zamieszany w kradzież telefonu komórkowego o wartości 700 złotych. Nieletni został zatrzymany i przewieziony do policyjnej izby dziecka, o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mieszkanka

    Co na wyczyny dzieci ich rodzice? Rodzice ochoczo pobierają sowite socjalne sumy, a opieka nad potomstwem do niczego niepodobna. Rodzice nałogowo piją, dzieci w konflikcie z prawem, policja udaje, że działa, strażnicy miejscy patrolują miasto z okien auta, patrole piesze zaniechane, mówią, że to ochrona przed wirusem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również