Wiadomości z Chorzowa

Punkt szczepień w Urzędzie Miasta. Zaszczep się bez wcześniejszej rejestracji

  • Dodano: 2021-08-20 08:00, aktualizacja: 2021-08-20 07:34

W najbliższy weekend (21-22.08) w chorzowskim Urzędzie Miasta będzie działał punkt szczepień. Osoby chętne do przyjęcia szczepionki będą mogły zrobić to bez wcześniejszej rejestracji.

Zaszczep się w Urzędzie Miasta

Masowa akcja szczepień wciąż trwa. Punkty szczepień powstają w kolejnych miejscach, aby ułatwić Polakom dostęp do szczepionek. W najbliższy weekend mieszkańcy Chorzowa będą mieli okazję zaszczepić się przeciw koronawirusowi w holu głównym Urzędu Miasta. Szczepienia będą wykonywane w sobotę oraz w niedzielę, w godzinach od 16:00 do 18:00. Aby przyjąć szczepionkę, nie trzeba wcześniej dokonywać rejestracji – wystarczy posiadać przy sobie dowód osobisty. Osoby chętne do zaszczepienia się będą miały dwa preparaty do wyboru – jednodawkowy Johnson&Johnson lub dwudawkowy Pfizer.

Szczepienia w Chorzowie

Miasto Chorzów ma 106 846 mieszkańców. 55 399, czyli 51,8% z nich przyjęło już 1 dawkę jakiegokolwiek preparatu. 52 996 (49,6%) to liczba osób w pełni zaszczepionych. Największy odsetek osób zaszczepionych odnotowuje się wśród mieszkańców w wieku od 40 do 59 lat. Pod względem ilości osób zaszczepionych, Chorzów zajmuje 324. miejsce w ogólnopolskim rankingu gmin. Władze miasta stale zachęcają do szczepień, ponieważ tylko nabycie zbiorowej odporności zagwarantuje zwalczenie pandemii koronawirusa.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Chorzów

    A pierwszych 10 osób dostanie za to nagrodę . Tak jak za zameldowanie się w Chorzowie kiedyś. A dla tych którzy już są w pełni zaszczepieni i od urodzenia tu zameldowani miasto nagród jakoś nie funduje ,a szkoda ...

  • Haha

    Dejcie jeszcze tytka bombonów to sie kery skusi :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również