Wiadomości z Chorzowa

Nowa atrakcja w Śląskim Planetarium. Gratka dla fanów historii eksploracji kosmosu

  • Dodano: 2022-07-18 07:15, aktualizacja: 2022-07-18 07:24

Na nowy seans już od minionego piątku zaprasza dyrekcja Planetarium – Śląskiego Parku Nauki. „EXPLORE” pozwala na poznanie historii odkrywania kosmosu przez ludzkość. Kolejne seanse zaplanowane już od poniedziałku.

Człowiek od zarania dziejów z fascynacją spoglądał w niebo. Gwiazdy inspirowały badaczy takich jak Mikołaj Kopernik i Johannes Kepler. Prawa Keplera całe stulecia po śmierci ich autora pozwoliły na eksplorację kosmosu i lądowanie człowieka na Księżycu. Dzięki nim możliwe było zbudowanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i wysłanie sond kosmicznych poza granice Układu Słonecznego. Pokaz prezentuje, jak działają te prawa, używając prostych, łatwych do zrozumienia animacji i jasnych objaśnień – zapowiadają nowy seans władze Śląskiego Parku Nauki.

„EXPLORE” już do obejrzenia w Planetarium Śląskim!

Premiera atrakcji odbyła się w miniony piątek, lecz nic straconego – na kolejne seanse można liczyć już od poniedziałku 18 lipca. „EXPLORE” będzie można zobaczyć codziennie o godzinie 10.00 lub 16.00.

Seans produkcji Creative Planet trwa około 40 minut i składa się z dwóch części – pierwszą jest prowadzona na żywo przez lektora w języku polskim wędrówka po niebie w obecnym kształcie. Część druga to projekcja w języku polskim (dostępna jest również angielska ścieżka dźwiękowa).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również