Wiadomości z Chorzowa

Nowa dwukomorowa śmieciarka wyruszy w trasę po Chorzowie

 • Dodano: 2021-06-11 14:30

W czwartek, 10 czerwca, w bazie firmy ALBA została zaprezentowana śmieciarka dwukomorowa, przystosowana do jednoczesnego opróżniania pojemników z dwóch różnych rodzajów odpadów. Niebawem pojazd wyruszy na chorzowskie ulice.


Jak wskazuje chorzowski magistrat, wspomniana śmieciarka będzie odbierała jednocześnie plastiki z żółtych pojemników i papier z niebieskich pojemników. 

- Na ulicach Miasta Chorzów pojawi się nowa, dwukomorowa śmieciarka. Jest ona dostosowana do jednoczesnego opróżniania pojemników z dwóch różnych rodzajów odpadów – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Zmiana ta wpłynie na szybszy, sprawniejszy i ekologiczny odbiór odpadów.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Wanda Sułkowska

  Pomysł z zamianą pojemników dzwonowych na małe skrzynowe, które zapełniają się krótko po opróżnieniu jest fatalny. Ja sortuję moje odpady, bo wiem po co to się robi, a co mam zrobić, gdy nie mam gdzie wrzucić plastiku, papieru i kuchennych pozostałości? Dlaczego brak pojemników na bio? Ceny wzrosły, zapowiedzi dalszych wzrostów, a nie ma gdzie posegregowanych bytowych odpadów zostawić. Zakup nowego pojazdu niepotrzebny. Było dobrze, jest drożej i gorzej.

 • Jo

  Ok mają się czym pochwalić

 • Ciekawska

  Ta informacja to pierwsza jaskółka dotycząca podwyżek cen za śmieci.

 • M. Kownacki.

  Super. A my tymczasem zapłacimy za te nabytki hiryzontalne stawki. Mieszkam w Mediolanie i w Chorzowie. Więc w Chorzowie cena za śmieci segregowane przekracza średnią z zarobku miasta Mediolan. Brawo!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również