Wiadomości z Chorzowa

Nowa dwukomorowa śmieciarka wyruszy w trasę po Chorzowie

 • Dodano: 2021-06-11 14:30

W czwartek, 10 czerwca, w bazie firmy ALBA została zaprezentowana śmieciarka dwukomorowa, przystosowana do jednoczesnego opróżniania pojemników z dwóch różnych rodzajów odpadów. Niebawem pojazd wyruszy na chorzowskie ulice.


Jak wskazuje chorzowski magistrat, wspomniana śmieciarka będzie odbierała jednocześnie plastiki z żółtych pojemników i papier z niebieskich pojemników. 

- Na ulicach Miasta Chorzów pojawi się nowa, dwukomorowa śmieciarka. Jest ona dostosowana do jednoczesnego opróżniania pojemników z dwóch różnych rodzajów odpadów – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Zmiana ta wpłynie na szybszy, sprawniejszy i ekologiczny odbiór odpadów.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Wanda Sułkowska

  Pomysł z zamianą pojemników dzwonowych na małe skrzynowe, które zapełniają się krótko po opróżnieniu jest fatalny. Ja sortuję moje odpady, bo wiem po co to się robi, a co mam zrobić, gdy nie mam gdzie wrzucić plastiku, papieru i kuchennych pozostałości? Dlaczego brak pojemników na bio? Ceny wzrosły, zapowiedzi dalszych wzrostów, a nie ma gdzie posegregowanych bytowych odpadów zostawić. Zakup nowego pojazdu niepotrzebny. Było dobrze, jest drożej i gorzej.

 • Jo

  Ok mają się czym pochwalić

 • Ciekawska

  Ta informacja to pierwsza jaskółka dotycząca podwyżek cen za śmieci.

 • M. Kownacki.

  Super. A my tymczasem zapłacimy za te nabytki hiryzontalne stawki. Mieszkam w Mediolanie i w Chorzowie. Więc w Chorzowie cena za śmieci segregowane przekracza średnią z zarobku miasta Mediolan. Brawo!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.